Finał Ligi Europy: Chelsea vs. Arsenal - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Finał Ligi Europy: Chelsea vs. Arsenal – zapowiedź spotkania
Finał Ligi Europy: Chelsea vs. Arsenal – zapowiedź spotkania

Finał Ligi Europy: Chelsea vs. Arsenal – zapowiedź spotkania

Tegoroczny finał Ligi Europy to pojedynek derbowy między zespołami z Londynu. Nie tak bardzo jak o samym finale wspomina się o wydarzeniach z nim związanymi. W Baku nie będzie Mkhitaryana, nie przyleci on rozegrać spotkania ze względów bezpieczeństwa. . Środowe spotkanie będzie prawdopodobnie ostatnim Edena Hazarda w trykocie Chelsea. Z drużyną ze Stamford Bridge, po sezonie pożegnać ma się również ich trener – Maurizio Sarii. Zadziwiająco mała liczba biletów dla kibiców obu klubów również wywołała nie małe zamieszanie (w połączeniu z nieobecnością Mkhitaryana zostało zwrócone ponad 6000 biletów). Która z tych dwóch ekip zwycięży w pierwszych derbach Londynu rozgrywanych tak daleko od domu?

Ze strony The Blues na boisku nie zobaczymy na pewno: Hudsona-Odoi, Loftus-Cheeka i Rudigera. Wątpliwy jest również występ N’golo Kante. Zespół pod wodzą Sarriego ma za sobą dziwny sezon, cudowny start – wypadnięcie z top4, potknięcia ze słabszymi rywalami. Mimo wszystko ekipa ze Stamford Bridge zakończyła sezon na miejscu gwarantującym grę w Lidze Mistrzów. Na konferencji prasowej Sarri niejako zasygnalizował, że w pierwszym składzie prawdopodobnie pojawi się Giroud.

Notka o rywalu

Po drugiej stronie stoją prowadzeni przez Unaia Emery’ego Kanonierzy. W przeciwieństwie do swoich rywali, Arsenal by zagościć w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów nie ma innego wyjścia niż zwycięstwo w tych rozgrywkach. Emery przeciwko The Blues nie będzie mógł skorzystać z Ramseya, Holdinga i Bellerina. Dodatkowym smaczkiem w tym spotkaniu jest prawdopodobny występ Petra Cecha, byłego bramkarza Chelsea.

  • Chelsea nie przegrała w tej edycji Ligi Europy
  • W tym sezonie w bezpośrednim pojedynku obie drużyny mają na koncie po jednym zwycięstwie
  • Na ostatnie osiem spotkań przeciwko Arsenalowi, The Blues odnieśli tylko jedno zwycięstwo
  • Szkoleniowiec Arsenalu trzykrotnie podnosił trofeum Ligi Europy

Ten finał to nie tylko okazja, by pokazać swą wyższość nad rywalem, Maurizio Sarri może po tym meczu cieszyć się ze swojego pierwszego trofeum. Chelsea dalej ma problemy z wykańczaniem akcji, nie wiadomo czy na boisku pojawi się Kante, który często bywa kluczowy na boisku. Z drugiej strony defensywa Arsenalu może sprawić, że The Blues nawet z takim atakiem mogą okazać się niebezpieczni. Kanonierzy mogą za to poszczycić się napastnikami to właśnie oni sprawiają, że w tym spotkaniu to drużyna Unaia Emery’ego jest faworytem.


 

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW