Wywiad z najlepszym Polakiem w Fantasy Premier League! - Chelsea24News
Wywiad z najlepszym Polakiem w Fantasy Premier League!
Wywiad z najlepszym Polakiem w Fantasy Premier League!

Wywiad z najlepszym Polakiem w Fantasy Premier League!

Mój rozmówca ma na imię Tomasz. Został wyróżniony jako Polak z największą liczbą punktów zdobytych w tym sezonie Fantasy Premier League. Jest również fanem The Blues – poprosiłem go więc o krótki wywiad, gdzie opowiedział o swoich dwóch pasjach.

1. Przede wszystkim napisz jak zaczęła się twoja przygoda z Chelsea.
Przyjaciel, który kibicuje Chelsea zaraził mnie. Były to jeszcze czasy Lamparda i starej gwardii.

2. Najbardziej lubiany piłkarz obecnej kadry?
Zdecydowanie Eden Hazard. Prawdziwy magik, który ciągnie cały zespół. Widać to szczególnie w tym roku. Nie wiem co będzie z Chelsea gdy odejdzie.

3. Najbardziej nielubiany?
Nie mam takiego.

4. Maurizio Sarri – co o nim sądzisz? Powinien zostać czy odejść?
Jak na pierwszy sezon wynik dobry. 3 miejsce w lidze i finał LE. Powinienem dostać szanse i sporo kasy na transfery. Potrzebne jest odmłodzenie kadry. Lampard jest legendą The Blues, jednak jako trener mało jeszcze osiągnął. Chciałbym, żeby w przyszłości objął Chelsea i zdobył trofea. Jednak to jeszcze nie ten moment

5 Jaka przyszłośc czeka klub Twoim zdaniem?
Jeśli Eden odjedzie a zakaz transferowy się utrzyma będzie ciężko w najbliższym sezonie. Z drugiej strony może wyjdzie to na dobre młodym zawodnikom. Dostaną szanse na grę.

6. Skąd pasja do FPL? Jak to się zaczęło?
FPL pokazał mi przyjaciel Mosak. Spodobało mi się i założyłem konto. Na początku było trudno. Jednak z czasem znalazłem strony poświęcone tej tematyce i w tym sezonie mamy tego efekt.

7. Czy przy wyborze składu w FPL bierzesz pod uwagę sympatie klubowe?
Nie kieruje się sympatiami klubowymi. Czasami sympatią do konkretnego zawodnika po tym jak punktował mi w poprzednim sezonie. W tej grze nie można się ograniczać i wybieram zawodników ze wszystkich zespołów.

9. Jak dużo czasu zajmuje ci analiza składów?
Co do wyboru kapitana. Wybieram zazwyczaj bezpieczne pewne filary. Jak Aguero, Salah czy Hazard. Biorę oczywiście pod uwagę przeciwnika i formę zawodnika. Czasami do ostatniej chwili zastanawiam się wyborem C.

Staram się nie ryzykować niszami na C bo w większości sytuacji stracę. Wolę sytuację, gdzie większość ma tego samego kapitana co ja niż moment, gdy ryzykuję z kapitanem i ostatecznie mi się to nie opłaca. Gdy nie ma pożaru wymieniam najsłabsze ogniwo. Chyba że mogę go posadzić na ławce. Trudno jednoznacznie określić schemat.

Drużynę można podzielić na kilka grup. Filary jak Aguero Salah VvD, którzy mogą punktować w każdym meczu. Tani i punktujący. Jimenez, Doherty czy AWB. Pozwalają zamknąć skład w budżecie. Bramkarze, których zazwyczaj wymieniam na WD. Reszta jest do rotacji w zależności od formy i ich kalendarza.

9. Trzy rady dla osoby, która chciałaby na poważnie zacząć grać w FPL od nowego sezonu?
1. Czytaj strony poświęcone tej tematyce i poradniki. Jest ich wiele. Fantasypl.pl  czy spojrzeniezkanapy.pl
2. Znajdź grupę ludzi z którymi będziesz mógł przerzucać się pomysłami.
3. Nie kieruj się tylko statystykami zawodników. To, że zawodnik ma duże xG nie oznacza, że je utrzyma. W druga stronę działa to tak samo.

Przy okazji zapraszamy na grupę Fantasy Premier League założoną przez nas – KLIK 

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW