Luiz: Rozmawiałem z Abramowiczem w poprzednim tygodniu - on nadal kocha klub! - Chelsea24News
Luiz: Rozmawiałem z Abramowiczem w poprzednim tygodniu – on nadal kocha klub!
Luiz: Rozmawiałem z Abramowiczem w poprzednim tygodniu – on nadal kocha klub!

Luiz: Rozmawiałem z Abramowiczem w poprzednim tygodniu – on nadal kocha klub!

David Luiz wyznał, że przed podpisaniem nowej umowy z klubem rozmawiał z Romanem Abramowiczem i jest przekonany, że ten nie stracił swojego zapału i miłości do klubu.

– Roman teraz jest poza krajem, jednak jego serce jest nadal na Stamford Bridge. On kocha klub, to osoba która zbudowała ten zespół. Wszystko w Chelsea zmieniło się dzięki niemu, wyniki mówią same za siebie. Piętnaście lat i piętnaście trofeów. Przybył i osiągnął tu coś niewiarygodnego.

– Miałem okazję porozmawiać z nim w poprzednim tygodniu, zanim zadecydowałem o swojej przyszłości. On nadal kocha klub i wszystko związane z Chelsea, nie tylko ludzi. Chce wygrywać, jest zaangażowany w pracę w Chelsea. To jednak dla niego trudny moment, jego serce jest z nami, stara się być zaangażowany każdego dnia. To prawdziwy pasjonat, cały czas myśli tak samo jak kilka lat temu. Jest tak samo głodny trofeów. Nie stracił swojego zapału.

– To spotkanie w Stanach Zjednoczonych jest ważne dla naszego właściciela, dla klubu oraz dla trenera. Tutaj chodzi o ideę. Dyskryminacja jest czymś, co dzieje się na całym świecie, więc musimy uczyć najmłodszych odpowiedniej drogi. Nikt nie jest gorszy, nie ma znaczenie kolor skóry, religia czy klasa społeczna. Ludzie dyskryminują innych przez różnice, to największa pomyłka życiowa. Nikt nie jest inny czy gorszy, a futbol daje okazję, aby to udowodnić.

– Bóg przywiódł mnie do Anglii, to wspaniały kraj, a ja sprawiam że ludzie są szczęśliwi. To coś wspaniałego, o to chodzi w życiu. Jestem tutaj wśród różnych narodowości, każdy ma swoją historię, pracujemy jednak w tej samej sprawie, jemy razem, oddychamy tym samym powietrzem. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Futbol uczy.

– Chelsea jest w moim sercu, to w Chelsea miałem najlepsze momenty mojej kariery. Przybyłem do klubu, w którym było wiele legend, dzieliłem z nimi szatnię, wygrałem Ligę Mistrzów. Nowa umowa znaczy dla mnie wiele, miałem kilka innych opcji, postanowiłem zostać. Kilka lat temu szukałem czegoś nowego, stąd transfer do Paryża, jednak wróciłem, kiedy pojawiła się tylko na to szansa.

– Widzę szansę na kolejne wyzwania w Chelsea, dlatego przedłużyłem umowę, chcę zrobić więcej dla tego klubu. Chcę widzieć Chelsea, która ponownie walczy o Ligę Mistrzów i Premier League. Chcemy osiągnąć to ponownie. Nie jesteśmy od tego dalecy. Cały czas trenujemy ciężko, ponieważ chcemy się poprawiać i walczyć o tytuł. Chcemy tracić mniej i strzelać więcej.

– Osiągnęliśmy dużo w tym sezonie, zwłaszcza że to pierwszy sezon z nowym trenerem, nie było łatwo. Nikt nie oczekiwał od nas trzeciej lokaty, wszyscy myśleli że skończymy sezon poza Ligą Mistrzów. A my zakwalifikowaliśmy się z trzeciej lokaty, walczymy także o Ligę Europy, przegraliśmy w finale Pucharu Ligi, gdzie wcześniej odprawiliśmy Liverpool oraz Tottenham.

– Mamy bardzo dobrą młodzież w zespole, Ruben ma za sobą najlepszy sezon w karierze, Callum od stycznia prezentował się bardzo dobrze. Są inni młodzi piłkarze, w których wierzę – tacy jak Reece James, Tammy Abraham czy Mason Mount. Chcemy aby osiągnęli odpowiedni poziom. To będzie dobry moment, aby wprowadzić młodzież do zespołu, zwłaszcza Anglików, którzy mogliby zostać legendami Chelsea.

Źródło: Daily Mail