Derby w finale Play-Off!

Drużyna Derby County z Frankiem Lampardem za sterami odrobiła dzisiaj stratę z pierwszego meczu i zapewniła sobie bilet na Wembley. Barany zmierzą się tam z Aston Villą, aby powalczyć o awans do Premier League.

Co ciekawe – nawet w tym meczu były momenty, gdy wydawało się, że to gospodarze awansują dalej – Leeds prowadziło już nawet 1-0, co w ostatecznej rywalizacji dawało 2-0. Zawodnicy Lamparda pokazali wówczas charakter, którym imponował sam Anglik podczas kariery zawodniczej.

Pierwszą bramkę dla Derby zdobył Mariott – wszedł on tuż przed bramką, jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to Lampard zdecydował się na zmianę taktyczną. Drugi gol to Mason Mount – tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wychowanek Chelsea cudownie pokonał bramkarza będąc już na ziemi.

Bramka na 3-1 to już Harry Wilson – Anglik pewnie uderzył z rzutu karnego.

Wówczas to gospodarze odzyskali kontrolę i udało im się nawet zdobyć gola (trzeba jednak przyznac, że w tej sytuacji był minimalny spalony).

Ostatecznie jednak to Derby było górą Mariott zdobył drugą bramkę po doskonałej kontrze Baranów. Było 4-2.

Tak zakończyło się to spotkanie – warto też dodać, że obie drużyny kończyły w dziesiątkę, jednak to Leeds dłużej grało w osłabieniu i to prawdopodobnie zadecydowało. Samo spotkanie było zachwycające i z pewnością może służyć za wizytówkę Championship.

Teraz czekamy na finał, gdzie Aston Villa z Tammym Abrahamem i Johnem Terrym zmierzy się z bandą Lamparda.