Decyzja o przyszłości Sarriego po finale Ligi Europy - Chelsea24News
Decyzja o przyszłości Sarriego po finale Ligi Europy
Decyzja o przyszłości Sarriego po finale Ligi Europy

Decyzja o przyszłości Sarriego po finale Ligi Europy

Chelsea podejmie decyzję w sprawie przyszłości Maurizio Sarriego po rozegraniu finału Ligi Europy. Klub nie podjął jeszcze żadnej decyzji w sprawie trenera, a on sam obawia się utraty pracy, mimo tego że udało mu się zająć trzecią lokatę. Wygrana w finale może pomóc mu zachować posadę, jednak Włoch nie otrzymał żadnych tego typu zapewnień.

Raporty z Włoch mówią nawet o tym, że jest on już ‚dead man walking’, oznacza to, że wydano już wyrok i na pewno pożegna się on z posadą po zakończeniu sezonu. Włoskim menedżerem interesują się głównie kluby z Italii, między innymi AS Roma.

Sam Sarri utrzymuje, że chciałby pozostać w klubie, jednak istnieją obawy, że relacje z fanami na stadionie zostały zburzone nieodwracalnie. Kibice niejednokrotnie wygwizdywali oraz wykrzykiwali hasła dotyczące zwolnienia Włocha. Złe wrażenie zrobiło także zachowanie menedżera, który postanowił nie kultywować długoletniej tradycji honorowej rundki wokół murawy po zakończeniu ostatniego meczu ligowego na Stamford Bridge. Włoch stał z boku i jedynie obserwował.

Zwycięstwo nad Arsenalem może pomóc mu udobruchać fanów oraz zmienić nastroje na trybunach, jednak porażka może być gwoździem do trumny, gdyż Abramowicz będzie musiał wybrać między fanami a trenerem. Sam Rosjanin nie jest zachwycony krytyką wobec menedżera.

Źródła bliskie klubu mówią o tym, że sytuacja z zakazem może odegrać główną rolę w decyzji o przyszłości Sarriego. Mówi się bowiem, że jeżeli klubowi nie uda się odwołać zakazu to Sarri prędzej otrzyma szansę w kolejnym sezonie, z kolei odwieszony zakaz transferowy na to okno może sprawić, że klub zdecyduje się zmienić menedżera i przeprowadzić transfery już z nowym szkoleniowcem.

Źródło: Telegraph

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW