Premier League: Leicester vs Chelsea - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Premier League: Leicester vs Chelsea – zapowiedź spotkania
Premier League: Leicester vs Chelsea – zapowiedź spotkania

Premier League: Leicester vs Chelsea – zapowiedź spotkania

W ostatniej kolejce Ligi Angielskiej, Chelsea zmierzy się na wyjeździe z Leicester.

Chelsea osiągnęła swój cel na ten sezon w ubiegłym tygodniu, a dodatkowo w czwartkowy wieczór awansowała do finału Ligi Europy.

W półfinale europejskich rozgrywek The Blues okazali się silniejsi od Eintrachtu Frankfurt, jednak pojedynek ten nie do końca przebiegał po myśli zespołu z Londynu. Rozwiązanie przyniosły dopiero rzuty karne. Mimo osiągnięcia dobrych wyników, nazwisko Sarriego dalej pojawia się wśród grona pierwszych trenerów do zwolnienia. Włoch prawdopodobnie będzie chciał wystawić najmocniejszy skład przeciwko Lisom, nie zważając na długą czwartkową batalię. Do grona niedostępnych zawodników(Rudiger i Hudson-Odoi) dołączył Kante.

Chelsea nie przegrała od 6 spotkań.

Raport z obozu rywala

Brendan Rodgers przeciwko Londyńczykom nie będzie mógł liczyć na Matty’ego Jamesa oraz Daniela Armaty’ego. Na ostatnie 6 spotkań Lisy zwyciężyły w 4. Dodatkowo Leicester pokonało inną drużynę z Londynu – Arsenal, 3:0.

Chelsea nie wygrała żadnego z ostatnich 3 wyjazdowych spotkań. Na ostatnie 14 meczy pomiędzy tymi drużynami na stadionie Lisów to 7 zwycięstw The Blues, 3 zwycięstwa gospodarzy i 4 remisy.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00,