Chelsea kończy sezon Premier League remisem z Leicester

Dziś została rozegrana ostatnia – 38. kolejka Premier League. Na dziesięciu boiskach angielskiej ekstraklasy rozegrano w tym samym czasie dziesięć spotkań. Chelsea zremisowała swój mecz z Leicester City 0:0.

Mimo tego, że już w zeszłym tygodniu Chelsea zapewniła sobie miejsce w TOP4, dziś grała z Leicester o to, żeby sezon zakończyć na podium. Misja ta zakończyła się sukcesem, a duża w tym zasługa bezpośredniego rywala The Blues w walce o trzecie miejsce – Tottenhamu, który zremisował z Evertonem 2:2.

Na początku spotkania do dobrej sytuacji doszedł Ross Barkley, Anglik jednak uderzył wprost w Kaspera Schmeichela. Kolejne akcje przeprowadzane przez zawodników Chelsea były równie nieskuteczne.

Do głosu dochodziła również ofensywa gospodarzy, jednak wszelkie ataki Lisów były neutralizowane przez defensorów The Blues. W 29 minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Gonzalo Higuain, piłka po strzale Argentyńczyka przeleciała tuż koło słupka bramki strzeżonej przez Kaspera Schmeichela.

Chwilę później żółtą kartkę obejrzał Jorginho. W samej końcówce pierwszej połowy świetną okazję zmarnowali zawodnicy Leicester City, a kilkadziesiąt sekund później z pięciu metrów do bramki nie trafił Gonzalo Higuain. Ostatecznie pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 0:0.

Po przerwie wciąż byliśmy świadkami powolnie konstruowanych ataków pozycyjnych przez podopiecznych Maurizio Sarriego. W 70 minucie meczu na boisku pojawił się Eden Hazard, bardzo możliwe że dla Belga był to ostatni występ w Premier League.

Kolejne akcje Chelsea nie przynosiły bramek, a jedynie niegroźne strzały takie jak ten Rossa Barkley’a z 74 minuty spotkania, który wylądował w rękach bramkarza Lisów. Chwilę później na murawie King Power Stadium zameldował się Mateo Kovacic.

W 82 minucie blisko zdobycia gola była Chelsea, atak Rubena Loftusa-Cheeka do spółki z Edenem Hazardem został jednak zniwelowany przez obrońców gospodarzy. W końcówce spotkania w miejsce nieskutecznego Gonzalo Higuaina na boisko wszedł Olivier Giroud.

Ostatecznie w meczu na King Power Stadium nie padła żadna bramka, a The Blues zajęli trzecie miejsce w tym sezonie Premier League. Podczas kampanii 2018/19 Chelsea wygrała 21 meczów, zremisowała 9, a przegrała 8.

Kolejny mecz Chelsea rozegra w najbliższy czwartek, a ich rywalem będzie New England Revolution. Spotkanie,które odbędzie w Stanach Zjednoczonych ma oczywiście charakter towarzyski. Finał Ligi Europy, w którym Chelsea zmierzy się w Baku z Arsenalem czeka nas natomiast 29 maja o godzinie 21:00.