Liga Europy: Chelsea vs Eintracht Frankfurt - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Liga Europy: Chelsea vs Eintracht Frankfurt – zapowiedź spotkania
Liga Europy: Chelsea vs Eintracht Frankfurt – zapowiedź spotkania

Liga Europy: Chelsea vs Eintracht Frankfurt – zapowiedź spotkania

Już w ten czwartek w ramach rewanżowego meczu w półfinale Ligi Europy, Chelsea podejmie na swoim stadionie Eintracht Frankfurt. Przypomnijmy, że spotkanie na Commerzbank-Arena zakończyło się wynikiem 1-1.

W międzyczasie obie drużyny rozegrały po ligowym spotkaniu The Blues rywalizowali o miejsce w TOP4 przeciwko Watford (Chelsea 3:0 Watford), a Eintracht wówczas grał przeciwko Bayerowi Leverkusen (Eintracht 1:6 Bayer).

W zeszły weekend sytuacja zespołu Maurizio Sarriego stała się nieco jaśniejsza w kontekście walki o TOP4. Chelsea zdobyła 3 punkty, a Arsenal i Manchester United zremisowali. Przeciwko Szerszeniom cały zespół spisał się świetnie. W pierwszej połowie, rewelacyjną formą popisał się Kepa, w drugiej części spotkania dała znać o sobie ofensywa Londyńczyków. Poza samym wynikiem (3:0), do pozytywnych akcentów należy godne pożegnanie z klubem Gary’ego Cahilla. Przeciwko Watford, Anglik w tym sezonie ligowym otrzymał zaledwie 22 minuty. To co mogło zmartwić kibiców, to zmiana Kante jeszcze w pierwszej połowie, jednak jak się okazało uraz nie był poważny. Przeciwko niemieckiej drużynie, nie zobaczymy Antonio Rudigera oraz Hudsona-Odoi, bo obaj leczą kontuzję.

Mecz z Eintrachtem będzie prawdopodobnie ostatnim w wykonaniu Edena Hazarda na Stamford Bridge. Chelsea nie przegrała od 5 spotkań. Bilans pomiędzy tymi zespołami to jedno zwycięstwo drużyny z Niemiec i jeden remis.

Raport z obozu rywala

W niedzielę Eintracht mierzył się na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, gdzie zebrał ciężkie baty. Podopieczni Adiego Huttera przegrali 6:1. Wszystkie bramki padały w pierwszej połowie. Można, by powiedzieć że pojedynek z Aptekarzami to tylko przykrywka przed spotkaniem na Stamford Bridge. Jednak nawet taka narracja nie do końca usprawiedliwia ten wynik. W Londynie zobaczymy bez wątpienia najmocniejszy skład frankfurckiej ekipy. Do składu powracają tacy zawodnicy jak Rebić, czy Haller. Swój uraz leczy jedynie Taleb Tawatha.

Eintracht Frankfurt nie wygrał od 4 spotkań.

Mecz w Londynie na pewno będzie bardzo emocjonujący. Dla jednej drużyny, finał w tych rozgrywkach to obowiązek, dla drugiej zaś szansa na napisanie niesamowitej historii. Niemniej jednak uważam, że do finału awansuje Chelsea.

Mecz rozpocznie się o 21:00.