Chelsea w finale Ligi Europy! - Chelsea24News
Chelsea w finale Ligi Europy!

29 MAJA – GODZINA 21:00 CZASU POLSKIEGO

Proszę zarezerwujcie sobie ten czas na obejrzenie finału Ligi Europy, w którym Chelsea zmierzy się z Arsenalem (Kanonierzy zwyciężyli w dwumeczu z Valencią). Podopieczni Maurizio Sarriego pokonali dziś po rzutach karnych Eintracht Frankfurt i przypieczętowała swój awans do najważniejszego meczu turnieju.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły dość spokojnie i dopiero w 10 minucie mogliśmy zaobserwować pierwsze groźne akcje. Jedna z nich zakończyła się oburzeniem kibiców na Stamford Bridge, ponieważ ich zdaniem Ruben Loftus-Cheek był faulowany w polu karnym gości. Gwizdek arbitra w tej sytuacji, jednak milczał i to Eintracht ruszył z serią ataków na bramkę Kepy.

Bramkarz Chelsea w 14 minucie wykazał się genialną interwencją po strzale Danny’ego da Costy, parując piłkę na rzut rożny. Większość akcji The Blues było konstruowane przez ataki skrzydłami i dogrania piłki w stronę Olivier Giroud. Francuz raz po razie starał się zdobyć gola, jednak albo Kevin Trapp bronił jego strzały albo był on skutecznie blokowany przez obrońców Eintrachtu.

Nareszcie w 28 minucie meczu Eden Hazard swoim genialnym balansem ciała pozbył się rywala i prostopadłym podaniem obsłużył Rubena Loftus-Cheeka. Anglik w sytuacji sam na sam wykazał się zimną krwią i technicznym strzałem pokonał golkipera gości. 1:0 dla Chelsea!

Pod koniec pierwszej połowy spotkania do dogodnej okazji po raz kolejny doszedł Loftus-Cheek, tym razem jednak nie udało mu się zdobyć gola. Chwilę wcześniej Simon Falette oraz Sebastian Rode zostali ukarani przez Ovidiu’a Haţegana żółtymi kartkami.

Druga odsłona meczu przywitała nas golem dla Eintrachtu… Podobnie jak w pierwszym meczu zdobywcą bramki był Luka Jović. Głównym winowajcą utraty bramki przez The Blues zdaje się być David Luiz. Kilka chwil później żółty kartonik obejrzał Mateo Kovačić.

Kolejne minuty przyniosły sporo dogodnych szans dla Eintrachtu, jednak na szczęście zawodników i kibiców Chelsea były one nieskuteczne. W 74 minucie z powodu kontuzji do opuszczenia boiska został zmuszony Andreas Christensen. W miejsce Duńczyka na murawie zameldował się Davide Zappacosta.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Ross Barkley wszedł na boisko w miejsce Rubena Loftus-Cheeka. Ta decyzja Maurizo Sarriego spotkała się z niezadowoleniem kibiców Chelsea, którzy go wygwizdali. Chwilę później blisko zdobycia gola był Olivier Giroud. Francuz oddał strzał spoza pola karnego, jednak Kevin Trapp po raz kolejny spisał się na medal i obronił strzał napastnika The Blues.

Po 96 minutach gry na tablicy wyników wciąż widniał wynik 1:1, co oznaczało że czeka nas dogrywka. W dodatkowych trzydziestu minutach gry kilka akcji skonstruowała Chelsea, a po jednej z nich do strzału doszedł Cesar Azpilicueta. Kapitan The Blues uderzył jednak nad bramką.

Podczas dogrywki możliwe jest dokonanie czwartej zmiany, co skrzętnie wykorzystał Maurizio Sarri wprowadzając na boisko Gonzalo Higuaina w miejsce Oliviera Giroud. W setnej minucie piłkę niemalże z linii bramkowej wybił David Luiz ratując Chelsea przed utratą bramki.

Przed końcem pierwszej połowy dogrywki po raz kolejny do tego typu obrony został zmuszony defensor The Blues. Tym razem to Davide Zappacosta głową uratował Chelsea. W drugiej odsłonie dogrywki świetnie w pole karne wjechał Emerson po czym oddał strzał na bramkę Kevina Trappa. Niestety tym razem górą był Niemiec.

W 115 minucie świetnym strzałem popisał się Davide Zappacosta, piłka po uderzeniu Włocha została sparowana na rzut rożny. Po tym kornerze bramkę strzelił Cesar Azpilicueta, jednak nie została ona uznana przez Ovidiu’a Haţegana. Zdaniem Rumuna obrońca Chelsea faulował Kevina Trappa.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc czekały nas rzuty karne, które zostały wykonywane w następujący sposób: