Sarri: Potrzebujemy jednego lub dwóch nowych graczy. Mamy bardzo dobry zespół! - Chelsea24News
Sarri: Potrzebujemy jednego lub dwóch nowych graczy. Mamy bardzo dobry zespół!
Sarri: Potrzebujemy jednego lub dwóch nowych graczy. Mamy bardzo dobry zespół!

Sarri: Potrzebujemy jednego lub dwóch nowych graczy. Mamy bardzo dobry zespół!

Już jutro Chelsea zmierzy się z Eintrachtem w ramach rewanżowego spotkania Ligi Europy.

– Zakaz transferowy? Nie jestem upoważniony do odpowiadania na takie pytania. Pojawi się oficjalne stanowisko klubu, a ja nie jestem w stanie wam pomóc.

– Myślę że osiągnęliśmy pierwszy cel na ten sezon, jesteśmy bardzo dumni. Mamy jednak przed sobą także Ligę Europy, chcemy osiągnąć finał, a potem spróbować go wygrać. Nasze odczucia są takie, że wygramy to trofeum. Musimy grać aby wygrać. To nie będzie łatwe, ponieważ gramy z trudnym rywalem, co widzieliście w pierwszym meczu. Eintracht gra dynamicznie i agresywnie, wiedzą jak wyszukiwać przestrzenie.

– Kante? Ma problemy z mięśniem, to nie jest groźne, jednak potrzebuje odpoczynku przez kilka tygodni. Staramy się przywrócić go do spotkania finałowego. Nie jestem w stanie, czy to się uda, jednak zrobimy wszystko co w naszej mocy.

– Myślę że moją pracą nie jest wygranie trofeum, przede wszystkim jest to poprawienie piłkarzy. Próbujemy to robić, niektórzy już się poprawili. Callum, Loftus, ale nie tylko młodzi piłkarze. Barkley znacznie się poprawił. Zaczęliśmy pracę z masą problemów, jednak teraz wszystko idzie w odpowiednim kierunku.

– Ostatni raz rozmawiałem z zarządem miesiąc temu. Rozmawialiśmy o problemie przygotowań przedsezonowych, a nie o rynku transferowym. Na ten moment nie wiem, czy będziemy mogli działać na rynku transferowym.

– Młodzi gracze? Lubię grać młodymi piłkarzami, to nie jest dla mnie problem.

– Czy Hazard zostanie? Musisz pytać klub.

– Co miesiąc otrzymuję raport dotyczący młodych piłkarzy na wypożyczeniach, jest ich ponad czterdziestu. Musimy rozważyć to, którzy są gotowi na szansę. Teraz jednak martwię się jedynie półfinałem Ligi Europy. Myślę że jest dwóch lub trzech bardzo interesujących graczy, jednak muszą zrozumieć jak wysoki to poziom. Nie mogę podać ich nazwisk.

– Jak dużo tracimy do Liverpoolu i City? 24 punkty. Mówię to na każdej konferencji – trudno zmniejszyć tę stratę, musimy otrzymać coś na rynku transferowym. To nie jest łatwe, tak wysoki poziom jest trudno do osiągnięcia. Zobacz co dzieje się w Europie. Musimy pracować i próbować, w mojej opinii możemy zredukować tę stratę.

– Roma? Mówiłem już, że chcę tu zostać. Lubię angielski futbol i jego atmosferę. Chcę zostać w Anglii, być może w przyszłości spróbuję w innym angielskim klubie (żart).

– Myślę, że potrzebujemy transferu jednego lub dwóch piłkarzy, nie wierzę w rewolucje polegające na wymianie dziesięciu piłkarzy. Mamy bardzo dobry zespół.

– Jutro zagramy przeciwko mocnej drużynie w półfinale, trudno wytypować faworyta. Jestem przekonany, że jutro zagrają najlepszym składem, mają dwóch świetnych napastników – Jovicia i Rebicia. Musimy być ostrożni.

– Maj nie jest łatwym miesiącem dla klubów z Premier League. Jutro zagramy swój 61. mecz w tym sezonie, nie jest łatwo pod względem kondycyjnym i mentalnym. Poziom jest wyraźnie widoczny. Musisz także pamiętać, że graliśmy w finale Pucharu Ligi, a w drodze do tego finału pokonaliśmy Liverpool i Tottenham, a w finale zagraliśmy w City.

Źródło: Football London