Johnson: Roma chce Sarriego u siebie - Chelsea24News
Johnson: Roma chce Sarriego u siebie
Johnson: Roma chce Sarriego u siebie

Johnson: Roma chce Sarriego u siebie

Roma chciałaby u siebie Maurizio Sarriego, oferując mu 5 milionów funtów za rok – tyle samo co wynosi jego pensja w Chelsea.

Sarri wskoczył na szczyt listy życzeń klubu z Serie A po tym jak sprowadzenie Antonio Conte okazało się niemożliwe.

Pomimo kwalifikacji do Ligi Mistrzów, przyszłość Sarriego nadal jest niepewna na Stamford Bridge. Mimo, że 60-latek mówi jakoby był szczęśliwy w Londynie, to i tak Roma stara się zbadać rynek i namówić go na powrót do Włoch.

Sarri podpisał rok temu dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.

Mówi się, że wiosenne wyniki The Blues skłoniły zarząd do pomyślenia nad zwolnieniem Sarriego i wzięciem Steve’a Hollanda jako tymczasowego szkoleniowca. Klub mimo, że osiągnął półfinał Ligi Europy i jutro może awansować do finału, to nadal może się rozstać z Sarrim w lecie.

Ponadto w klubie przebywają starsi gracze, którzy byliby skłonni do odejścia w lecie, gdyby Sarri pozostał na kolejny sezon. Relacje szkoleniowca z kibicami również nie są najlepsze.

5 tygodni temu kibice Chelsea śpiewali „Sarri OUT” podczas ligowego meczu z Cardiff.

Także zachowania Maurizio Sarriego są niestandardowe. Włoch nie dołączył do honorowego „kółka” wokół boiska po ostatnim meczu ligowym na Stamford Birdge. 60-latek po prostu stał obok zamiast dołączyć do świętowania z kibicami.

Roma interesuje się Sarrim od dłuższego czasu, jednak miała także nadzieję na zatrudnienie Antonio Conte. Przedstawiciele klubu spotkali się z byłym trenerem Chelsea trzykrotnie, oferowali mu wysokie zarobki i zatrudnienie Gianluki Petrachi (przyjaciel Conte) jako nowego dyrektora sportowego. Roma miała wielkie nadzieje na zatrudnienie Conte, jednak Włoch na razie czeka na potencjalne posady w takich klubach jak Juventus, Inter Mediolan czy PSG.

Conte wypowiedział się na temat oferty z Romy:

– Warunki kontraktu nie mają znaczenia. Obecnie ja muszę mieć pewność, że moja drużyna będzie mogła pokonać każdego. Potrzebuje zwycięstw jak wody. W przeciwnym razie pozostanę tam, gdzie jestem.

– Mam jeden problem: wygrywanie. To cel mojej pracy. Sposób, w jaki to się odbywa wymaga pracy, poświęcenia, jedności, myślenia „o nas”, a nie „o mnie”. Nie znam innej drogi.

Romę obecnie trenuje Claudio Ranieri, który pojawił się tam w lutym w roli tymczasowego szkoleniowca. Klub ma także kilka zastępców na wypadek, gdyby Sarri został w Chelsea. Jest to Gian piero Gasperini (trener Atalanty) i Marco Giampaolo (trener Sampdorii).

Źródło: Simon Johnson/Standard


                    					                      

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW