Sarri: Popełniłem błąd, Kante potrzebował odpoczynku - Chelsea24News
Sarri: Popełniłem błąd, Kante potrzebował odpoczynku
Sarri: Popełniłem błąd, Kante potrzebował odpoczynku

Sarri: Popełniłem błąd, Kante potrzebował odpoczynku

Czas na pomeczową konferencję prasową w wykonaniu Maurizio Sarriego.

– Myślę że w pierwszej połowie mieliśmy pewne problemy wynikające ze zmęczenia. W drugiej rywal zmniejszył intensywność gry, więc było nam łatwiej. Strzeliliśmy szybko bramkę, po czym nasza mentalność stała się lepsza i graliśmy dobrze. W pierwszej połowie mieliśmy kłopoty, jednak wynikały one ze zmęczenia, a nie mentalności. Po spotkaniach w Lidze Europy wygraliśmy tylko jeden mecz, więc to nie jest łatwe, jednak widać to nie tylko na naszym przykładzie.

– Kante? Ma problem mięśniowy. Dzisiaj popełniłem błąd, ponieważ prawdopodobnie potrzebował odpoczynku, a ja zaryzykowałem. Czasami trudno sadza się piłkarzy na ławce, zwłaszcza tak ważnych jak Hazard czy Kante, jednak trzeba to robić. Inaczej ryzykujesz, tak jak ja, popełniłem błąd. Jak długo będzie pauzował? Musimy poczekać, jednak myślę że trudno będzie o jego powrót na ostatnie dwa spotkania, chcemy go doprowadzić do sprawności na ewentualny finał.

– Gwizdy w przerwie? W pierwszej połowie nie byliśmy w stanie grać w odpowiedni sposób, traciliśmy zbyt dużo piłek. Nie byliśmy w stanie myśleć trzeźwo. Kiedy nie jesteś w optymalnej fizycznej formie, musisz grać na jeden dwa kontakty, piłka nigdy nie jest zmęczona, człowiek owszem. W drugiej połowie graliśmy lepiej, jednak prawdopodobnie w naszych głowach coś zmieniło się po pierwszej bramce.

– Komentarze Cahilla? Nie znam ich. Przez cały sezon był bardzo profesjonalny, zagrał jednak tylko w kilku meczach, był dla nas ważny podczas treningów i w szatni. Dzisiaj był ostatni mecz, więc ważne było to, aby wprowadzić go na murawę, to było ważne dla niego i fanów. Gary wygrał tutaj wszystko i musiał otrzymać szansę na pożegnanie.

– Chcemy skończyć ligę w TOP4, ponieważ chcemy grać w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie, mamy jeszcze Ligę Europy. Chcemy wygrać także ten turniej, ponieważ uważam że zasługujemy na trofeum.

Źródło: Football London