Chelsea ogrywa Watford – Cahill żegna się ze Stamford Bridge!

Nie ma co ukrywać, że przed Chelsea same spotkania, które trzeba wygrać, dzisiaj wygrana była musem, jeżeli zamierzaliśmy mieć awans do Ligi Mistrzów we własnych rękach. Watford nie walczyło już praktycznie o nic, jednak nie było mowy o odstawianiu nogi. Rywal postawił bardzo trudne warunki, jednak to Chelsea okazała się drużyną zwycięską.

W pierwszej połowie to chyba Watford miało więcej sytuacji, jednakże świetnie zaprezentował się Kepa – Hiszpan popisał się jedną niewiarygodną interwencją, kiedy wyjął piłkę zmierzającą w samo okno. Jednak także The Blues mieli swoje szanse, między innymi Eden Hazard, który nie potrafił wykorzystać świetnego podania Jorginho.

Druga połowa to już jednostronne spotkanie – najpierw bramkę zdobył Loftus-Cheek, a potem David Luiz. Co ciekawe – oba gole padły po rzutach rożnych i przy obu asystował jeden człowiek – Eden Hazard. Na piętnaście minut przed końcem bramkę na 3-0 zdobył Gonzalo Higuain, który w sytuacji sam na sam sprytnie oszukał bramkarza rywali.

Jeszcze w pierwszej połowie boisko opuścił Kante, piłkarz doznał urazu i musiał zmienić go Ruben Loftus-Cheek. W drugiej już połowie, a właściwie pod koniec spotkania, z murawy zszedł Higuain, strzelca bramki zastąpił Olivier Giroud. Ostatnią zmianą było wejście Gary’ego Cahilla. Anglik wreszcie otrzymał szansę na godne pożegnanie z klubem, kto wie jak bardzo ‚wywalczył’ to sobie ostatnim wywiadem. Tak czy inaczej – Anglik żegna się godnie z kibicami i na pewno choć ten moment sezonu zapamięta jako pozytywny.

Dzisiejsza wygrana sprawia, że zwycięstwo w ostatnim meczu z Leicester daje nam pewne trzecie miejsce na koniec, jednakże niech nikt nie pomyśli, że to koniec emocji, gdyż ewentualny remis nadal może nie dać miejsca w TOP4. Czeka nas bardzo ciekawa ostatnia kolejka, gdzie rozstrzygnie się los Chelsea, Arsenalu oraz Tottenhamu. Jedno jest pewne – mamy wszystko we własnych rękach (albo nogach).