Wyjazdowy remis z Eintrachtem - wszystko rozstrzygnie się w rewanżu! - Chelsea24News
Wyjazdowy remis z Eintrachtem – wszystko rozstrzygnie się w rewanżu!
Wyjazdowy remis z Eintrachtem – wszystko rozstrzygnie się w rewanżu!

Wyjazdowy remis z Eintrachtem – wszystko rozstrzygnie się w rewanżu!

Półfinał europejskich pucharów – czekaliśmy na to aż pięć lat, bowiem po raz ostatni zagraliśmy w tej fazie w 2014 roku. Wówczas naszym rywalem było Atletico, graliśmy jednak w Lidze Mistrzów. Dzisiaj to Eintracht Frankfurt jest ostatnią przeszkodą przed meczem finałowym, jednak nie ma wątpliwości, że to także będzie trudna przeprawa The Blues.

Pierwsze minuty spotkania to badanie rywala z obu stron, jednak im dłużej trwało spotkanie, tym większą przewagę zyskiwali gospodarze. Efektem tego była bramka Luki Jovicia, który idealnie dołożył głowę do dośrodkowania z lewej strony i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Kepy. Chelsea przez długi czas nie potrafiła znaleźć odpowiedniego rytmu, a Eintracht tworzył kolejne szanse. Dopiero na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Londynu, no i to dało wyrównanie tuż przed gwizdkiem arbitra – Loftus-Cheek w polu karnym podaje do Pedro, a ten idealnie uderza z dwunastego metra.

W drugiej połowie to Chelsea przejęła całkowicie inicjatywę, czego efektem były kolejne groźne sytuacje The Blues – między innymi bardzo dobry strzał Davida Luiza z rzutu wolnego. Pod koniec spotkania to jednak rywal miał więcej dogodnych sytuacji, jednak obrońcy The Blues stawali na wysokości zadania.

Pierwsza zmiana w spotkaniu to wejście Hazarda, zmienił on Williana na 30 minut przed końcem. Na dziesięć minut przed końcem Kovacić pojawił się na boisku w miejsce Rubena Loftusa-Cheeka.

Ostatecznie Chelsea remisuje z Eintrachtem na wyjeździe, co jest niezłą zaliczką przed rewanżem, biorąc pod uwagę że drugi mecz zostanie rozegrany na Stamford Bridge. Czy to wystarczy do awansu? Przekonamy się dokładnie za tydzień!