Klopp: W futbolu nie ma miejsca na rasizm - Chelsea24News
Klopp: W futbolu nie ma miejsca na rasizm
Klopp: W futbolu nie ma miejsca na rasizm

Klopp: W futbolu nie ma miejsca na rasizm

Jurgen Klopp wypowiedział się o sytuacji, o której pisaliśmy tutaj.

– Niesmaczne. To kolejny przykład sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Nie powinniśmy widzieć takich zachowań zarówno po stronie Chelsea jak i Liverpoolu. To kolejny sygnał, że coś idzie w złym kierunku. To nadal tylko kilka ludzi, ale im mocniej reagujemy, tym bardziej wykluczymy tego typu zachowania w przyszłości.

– To fani piłki nożnej, jeśli zrobisz coś takiego to nie powinieneś już wejść na stadion, według mnie do końca życia. Każdy rodzaj rasizmu bierze się z tego, że jedni myślą, że są lepsi od innych. To ogromne nieporozumienie w obecnym świecie.

– Mogę tylko powiedzieć, że ci ludzie nie powinni być włączeni w świat piłki. Futbol pokazuje jak różni są ludzie, to najlepszy przykład tego, jak różne rasy potrafią ze sobą współpracować. Zobaczcie na szatnie, tam każdy siedzi z każdym, obok siebie i nie dba o to, skąd jego kolega pochodzi, kim byli jego rodzice.

– Futbol traktujmy jak publiczne miejsce, my mamy dużą siłę przebicia i używajmy tej mocy, aby pokazać, że każdy związany z piłką myśli tak samo. Nie ma tu miejsca na rasizm.

– Reakcja Momo? Nie będę o tym mówić publicznie. Nie dajmy więcej uwagi tym ludziom, niż na to zasługują. Powiedziałem co miałem powiedzieć, koniec tematu. Były już oficjalne oświadczenia ze strony Chelsea, Liverpoolu, innych organizacji. Mocna reakcja jest potrzebna.

Źródło: Guardian

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW