Nudna Chelsea ogrywa Slavię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym! - Chelsea24News
Nudna Chelsea ogrywa Slavię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym!
Nudna Chelsea ogrywa Slavię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym!

Nudna Chelsea ogrywa Slavię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym!

Nie można ukrywać, że dzisiejsze spotkanie ze Slavią zarówno dla kibiców jak i samych piłkarzy było meczem drugiej kategorii, zwłaszcza w kontekście weekendowej potyczki z Liverpoolem. Rywal z Pragi nie rozbudził zbyt wielkich emocji wśród kibiców i nawet po składzie desygnowanym przez Sarriego było widać, które spotkanie będzie ważniejsze.

W pierwszej połowie nie działo się nic – dosłownie. Obie drużyny trzymały się w piłkarskim klinczu. Slavia atakowała pressingiem wysoko, a Chelsea nie potrafiła jakkolwiek odpowiedzieć na to co się działo. Zabrakło jakichkolwiek sytuacji i musiałem się mocno wysilić, aby przypomnieć sobie chociaż jedną. Warto wspomnieć o strzale Williana, który zatrzymał się na poprzeczce rywala.

Druga połowa wielce nie różniła się od pierwszej. Mecz był jednak bardziej chaotyczny, obie ekipy zaczęły stwarzać sobie sytuacje, jednak nie były to w żadnym razie stuprocentowe okazje. Jeżeli ktoś przed tym meczem był senny, nie miał prawa przetrwać do końca. Powieki mogły się uchylić jedynie w momencie bramki Marcosa Alonso, Hiszpan doskonale odnalazł się w polu karnym po zagraniu Williana i dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza zmiana w meczu to wejście Edena Hazarda, Belg zmienił Pedro. Później na boisku pojawił się Kante, on zastąpił Kovacicia. Ostatnim piłkarzem, który pojawił się na murawie był Loftus-Cheek, Anglik zmienił swojego rodaka, Barkleya.

Wydaje się, że dzisiejsza wygrana sprawia, że The Blues bardzo spokojnie podejdą do meczu rewanżowego. Drugie spotkanie zostanie rozegrane na Stamford Bridge, więc to Slavia będzie potrzebować zwycięstwa na wyjeździe. Czy to możliwe? Na pewno, jednak bardzo mało prawdopodobne.