Eden Hazard show - The Blues pokonują West Ham! - Chelsea24News
Eden Hazard show – The Blues pokonują West Ham!
Eden Hazard show – The Blues pokonują West Ham!

Eden Hazard show – The Blues pokonują West Ham!

Dzisiejsze spotkanie było dla Chelsea kluczowe w kontekście walki o TOP4, już niebawem czeka nas bowiem seria dwóch trudnych wyjazdów (Liverpool oraz Manchester United), wobec czego dzisiaj niemal obowiązkiem była wygrana z West Hamem, który zwłaszcza w tym roku kalendarzowym ma ogromne problemy z meczami wyjazdowymi. Sarri zdecydował się wystawić graczy, którzy nie zawiedli go w ostatnim meczu ligowym, co bardzo ucieszyło fanów.

Pierwsza połowa była zdecydowanie na korzyść Chelsea. The Blues całkowicie kontrolowali wydarzenia boiskowe i stwarzali sobie kolejne szanse, brakowało jedynie wykończenia – niebiescy zmarnowali kilka szans. Jedyną bramkę w tej połowie zdobył Eden Hazard, Belg otrzymał piłkę od Rubena Loftusa-Cheeka i pognał z piłką w kierunku bramki, mijał obrońców West Hamu niczym tyczki i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Łukasza Fabiańskiego.

W drugiej połowie do głosu zaczął dochodzić rywal, jednak nadal groźniejsze okazje stwarzali sobie gracze Sarriego. Prawdę mówiąc jednobramkowe prowadzenie było bardzo pechowe dla gospodarzy, spokojnie mogliśmy prowadzić wyżej.

Na dwadzieścia minut przed końcem na murawie pojawił się Ross Barkley. Anglik zmienił Rubena Loftusa-Cheeka. Chwilę później na murawie zameldował się Giroud, Francuz tradycyjnie dał odpocząć Higuainowi. Trzecia zmiana to Pedro wchodzący w miejsce Hudsona-Odoi.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry drugą bramkę w meczu zdobył Eden Hazard. Belg doskonale odnalazł się w polu karnym i po podaniu od Barkleya pokonał Łukasza Fabiańskiego.

The Blues podtrzymują szanse na czołową czwórkę, nie da się jednak ukryć, że patrząc na pozostałe spotkania w lidze, był to jeden z łatwiejszych pojedynków. Śmiało można powiedzieć, że był to jeden z lepszych występów Edena Hazarda w koszulce Chelsea. A teraz czas na spotkanie ćwierćfinałowe ze Slavią!