Premier League: Everton vs. Chelsea - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Premier League: Everton vs. Chelsea – zapowiedź spotkania
Premier League: Everton vs. Chelsea – zapowiedź spotkania

Premier League: Everton vs. Chelsea – zapowiedź spotkania

W niedzielne popołudnie na Goodison Park Chelsea zmierzy się z Evertonem.

Ostatni pojedynek w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Maurizio Sarriego to zwycięstwo w Lidze Europy nad ukraińską drużyną (Dynamo Kijów). Mecz zakończył się wynikiem 5:0, jednak to nie jedyny pozytyw jakiego doświadczyliśmy w czwartek. Pełne 90 minut otrzymali młodzi zdolni, czyli Hudson-Odoi i Loftus-Cheek. Spotkanie z „The Toffies” to swego rodzaju okazja do rewanżu, dla Sarriego, Jorginho oraz całej Chelsea. Przypomnę, że to Everton jako jedna z pierwszych drużyn niejako „rozpracował” taktykę Włocha, a gra zespołu z Merseyside sprawiła, że Jorginho pierwszy raz nie dograł meczu do końca. Londyńczycy nie mają większych problemów kadrowych, zagrożone są występy jedynie Zappacosty oraz Higuaina.

Raport z obozu rywala

Swój ostatni mecz Everton rozgrywał przeciwko Newcastle. „The Toffies” nie zdołali dowieźć do końca dwubramkowego prowadzenia, a pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 dla „Srok”. Na pojedynek z Chelsea prawdopodobnie do składu wróci para zawodników Baines, Coleman. Niedostępni natomiast będą Jagielka oraz Zouma.

Chelsea nie tylko nie przegrała od pięciu spotkań, „The Blues” mają na swoim koncie serię trzech wyjazdowych zwycięstw z rzędu.

Dziewięć ostatnich spotkań Evertonu to, aż sześć porażek (Southampton, Millwall, Wolves, City, Watford, Newcastle), dwa zwycięstwa (Huddersfield, Cardiff) i jeden remis (Liverpool).

Bardzo łatwo jest mi wskazać faworyta w tym spotkaniu, jakim bez dwóch zdań jest Chelsea. Ciężko o inny osąd, skoro trener rywali przyznaje na konferencji prasowej, iż liczy na remis.