Liga Europy: Dynamo Kijów vs. Chelsea - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Liga Europy: Dynamo Kijów vs. Chelsea – zapowiedź spotkania
Liga Europy: Dynamo Kijów vs. Chelsea – zapowiedź spotkania

Liga Europy: Dynamo Kijów vs. Chelsea – zapowiedź spotkania

W czwartek w meczu wyjazdowym Chelsea zmierzy się z Dynamem Kijów.

W ostatnim pojedynku The Blues mierzyli się z Wolverhampton. Mecz był kiepski w wykonaniu drużyny z Londynu, a jeden punkt został uratowany przez Hazarda w końcówce spotkania. Na konferencji prasowej Maurizio Sarriego dowiedzieliśmy się, że Higuain został w Londynie ze względów zdrowotnych. Włoch mimo zwycięstwa w pierwszej części dwumeczu 3:0, chce dmuchać na zimne w wyniku czego Hudson-Odoi prawdopodobnie rozpocznie mecz na ławce. Dobra wiadomość dla fanów zespołu ze Stamford Bridge, to brak kontuzji w zespole.

Raport z obozu rywala.

Dynamo Kijów w międzyczasie rozgrywało mecz przeciwko Desnie Czernichów. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść ekipy z Kijowa. Na spotkanie z Chelsea, Aleksander Chackiewicz nie będzie mógł skorzystać m.in. z: Frana Sola, Josipa Privaricia oraz Artema Biesedina. Do składu Dynama powraca z zawieszenia Benjamin Verbić.

Chelsea nie przegrała od 4 meczów. Dynamo Kijów z kolei wygrało u siebie 3 mecze z rzędu.

Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wynikiem 3:0. Z całej rywalizacji zwycięsko wyjdzie Chelsea, co do tego nie mam wątpliwości, jednak nie jestem przekonany odnośnie zwycięstwa na Ukrainie. Na konferencji szkoleniowiec „The Blues” podkreślał fatalny stan murawy i nie zdziwi mnie jeśli będzie on w tym upatrywał głównej przyczyny ewentualnej porażki lub kiepskiego występu drużyny. Odrobinę fantazjując to fortel ten mógłby zostać wykorzystany do eksperymentów ze składem… chociaż Sarri i eksperymenty to swego rodzaju ” nie z czasownikami” .

Mecz rozpocznie się o 18:55.