Wysokie zwycięstwo nad Dynamo! Chelsea w ćwierćfinale Ligi Europy - Chelsea24News
Wysokie zwycięstwo nad Dynamo! Chelsea w ćwierćfinale Ligi Europy

Po zwycięstwie 3:0 na Stamford Bridge, Chelsea z dużą dozą pewności siebie podeszła do rewanżowego meczu w Kijowie. Inny rezultat, niż spokojne przejście do następnej rundy nie wchodził w rachubę.

Pierwszy gol padł już w piątej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Ruben Loftus-Cheek strącił piłkę głową wprost pod lewą nogę Oliviera Giroud, który bez zawahania pokonał bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa przebiegała na znacznie niższej intensywności niż mecze ligowe. Zawodnicy Chelsea konstruowali akcje jak na treningach, zauważalny był brak wysiłku i zaangażowania piłkarzy Dynamo.

W dwudziestej pierwszej minucie po kontrataku piłka wpadła do bramki Kepy, lecz szczęśliwie napastnik drużyny przeciwnej był na spalonym.

Dwanaście minut później, Olivier Giroud pokonał bramkarza po raz kolejny. Tym razem był to gol z główki po dośrodkowaniu Marcosa Alonso.

W jedynej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowu, asystent poprzedniego gola tym razem samodzielnie pokonał bramkarza Dynamo po podaniu Calluma Hudsona-Odoi. 3-0 dla Chelsea, do przerwy.

Po prawie piętnastu minutach drugiej połowy, Giroud zwieńczył swój świetny występ Hat-trickiem, uderzając głową po dośrodkowaniu Williana.

W 65 minucie, Maurizio Sarri dokonał pierwszej zmiany, wprowadzając Jorginho za bezbarwnego Kante, a w 69 minucie Zappacoste zastąpił Azpilicueta. Ostatnia zmiana została wykorzystana na wprowadzenie Pedro za Williana 5 minut później.

Piąty gol w dzisiejszym meczu padł po świetnym prostopadłym podaniu, najlepszego dziś na boisku, Oliviera Giroud, po którym gola zdobył Callum Hudson-Odoi.

Mecz został rozegrany na bardzo niskiej intensywności, lecz to aż nadto wystarczyło, by pokonać ukraińską ekipę. The Blues zwyciężają aż 8-0 w dwumeczu, co może napawać optymizmem w kontekście podniesienia pucharu Ligi Europy. Teraz czeka nas bardzo ważny mecz z Evertonem w Premier League.