Premier League: Chelsea vs Wolverhampton - zapowiedź spotkania - Chelsea24News
Premier League: Chelsea vs Wolverhampton – zapowiedź spotkania
Premier League: Chelsea vs Wolverhampton – zapowiedź spotkania

Premier League: Chelsea vs Wolverhampton – zapowiedź spotkania

W niedzielne popołudnie na Stamford Bridge Chelsea podejmie Wolverhampton.

Ostatnie spotkania w wykonaniu Londyńczyków to zwycięstwa zarówno w Premier League (2:1 Fulham), jak i w lidze Europy(3:0 Dynamo Kijów). O ile drugi pojedynek był pokazem dominacji, tak mecz przeciwko Fulham, które było świeżo po zmianie trenera budzi lekką niepewność. Drużyna prowadzona przez Sarriego zagrała dość dobrą pierwszą połowę spotkania, lecz i tutaj pojawiła się niefrasobliwość defensorów i strata bramki. W drugiej połowie Chelsea była drużyną gorszą, to zespół Scotta Parkera stwarzał zagrożenie i pokazał się z bardzo dobrej strony na tle „The Blues”. Maurizio Sarri na rywalizację z Wolverhampton będzie miał dostępnych wszystkich zawodników.

Raport z obozu rywala

Bilans w ostatnich spotkaniach drużyny prowadzonej przez Nuno Espirito Santo to dwie wygrane, dwa remisy i porażka. Portugalski szkoleniowiec będzie mógł liczyć na niemal wszystkich swoich podopiecznych, jedynym nieobecnym w zespole „Wilków” będzie zawieszony Ryan Bennett. Ich ostatnie spotkanie ligowe to zwycięstwo z Cardiff 2:0, bramki zdobyli Diogo Jota oraz Raul Jimenez.

Chelsea na swoim stadionie wygrała z Wolverhamptonem pięć razy z rzędu. The Blues mają serię 3 zwycięstw z rzędu.

Podopieczni Sarriego znajdują się obecnie na szóstym miejscu w tabeli oraz mają jedną zaległą grę. Punktowa strata do zespołów takich jak Arsenal, Manchester United czy Tottenham jest dość skromna. Jeżeli zespół prowadzony przez Włocha myśli o Top4 to nie może sobie pozwolić na potknięcia z takimi zespołami jak Wolverhampton, co i tak już miało miejsce w pierwszej połowie sezonu, gdzie Chelsea przegrała 2:1.

Niefrasobliwość obrońców ze Stamford Bridge to coś co spędza mi sen z powiek. Niemniej jednak uważam, że spotkanie zakończy się ponownie wynikiem 2:1 jednak tym razem zwycięsko z tego wyjdzie Chelsea.

Mecz rozpocznie się o 15:05