Chelsea pewnie pokonuje Dynamo - The Blues pewni awansu? - Chelsea24News
Chelsea pewnie pokonuje Dynamo – The Blues pewni awansu?
Chelsea pewnie pokonuje Dynamo – The Blues pewni awansu?

Chelsea pewnie pokonuje Dynamo – The Blues pewni awansu?

Wiemy już jakie cztery drużyny zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W Lidze Europy mamy jednak dopiero pierwsze spotkania 1/8, a naszym rywalem zostało ukraińskie Dynamo. Chelsea była wielkim faworytem tego spotkania, zwłaszcza że było ono rozegrane na Stamford Bridge, gdzie The Blues bardzo dobrze radzili sobie z kolejnymi rywalami w tych rozgrywkach. Maurizio Sarri zdecydował się na mocny skład, czym zakomunikował światu, że Liga Europy jest dla klubu bardzo ważna i nie będzie żadnego odpuszczania czy lekceważenia rywali.

Pierwsza połowa spotkania była typowym meczem Chelsea w tych rozgrywkach. The Blues w meczach z rywalami z niższej półki zazwyczaj dominowali mając ogromną przewagę w posiadaniu futbolówki i tutaj było podobnie. Chelsea tworzyła sobie kolejne szanse, ale Pedro nie miał dzisiaj odpowiednio uregulowanego celownika. Hiszpan zdobył w pierwszej odsłonie zaledwie jedną bramkę, jednak piszę ‚zaledwie’ ponieważ mógł zdobyć ich nawet cztery. Skrzydłowy marnował jednak dobre sytuacje, które mogły na dobre zamknąć pierwszy mecz. A jak padła bramka? Była to dwójkowa akcja Pedro oraz Giroud – Francuz doskonale odegrał piętą do kolegi, który stanął oko w oko z bramkarzem.

W drugiej odsłonie obraz meczu się nie zmienił, to Chelsea dominowała, a Dynamo miało nieliczne sytuacje z kontr. Dwie pierwsze zmiany w ekipie The Blues to 60. minuta i wejście Loftusa-Cheeka oraz Kante – zmienili oni Barkleya oraz Jorginho.

Druga bramka w meczu padła po rzucie wolnym – Willian IDEALNIE uderzył z rzutu wolnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi Dynama. Ostatnią zmianą w meczu było wejście Hudsona-Odoi, Anglik otrzymał dzisiaj niecałe 15 minut.

Na trzy minuty przed końcem spotkania swoją bramkę zdobył Callum Hudson-Odoi. Młody Anglik wykorzystał podanie Loftusa-Cheeka, który z kolei został obsłużony fantastycznym zagraniem przez Pedro.

Chelsea ostatecznie wygrywa pierwsze spotkanie z Dynamo Kijów. Teraz należy jedynie utrzymać ten wynik w meczu rewanżowym. Mecze do krajów ze wschodu Europy nigdy nie są łatwe, jednak nie wydaje się, aby The Blues cokolwiek groziło. Tak czy inaczej – spotkania Ligi Mistrzów z tego tygodnia nauczyły nas, że nie można zakładać niczego na sto procent.