City gromi Chelsea - The Blues spadają na szóstą lokatę! - Chelsea24News
City gromi Chelsea – The Blues spadają na szóstą lokatę!

Chelsea jechała na Etihad jechała w umiarkowanych nastrojach. Gracze The Blues wiedzieli doskonale z jak trudnym wyzwaniem przyjdzie im się zmierzyć, zwłaszcza że to spotkanie było praktycznie być albo nie być dla Manchesteru jeżeli chodzi o walkę o mistrzostwo kraju. W pierwszym meczu wygrała ekipa Sarriego, co jeszcze bardziej nastawiało nas na arcyciekawy pojedynek.

Ciekawy pojedynek trwał jednak może dwie minuty, potem na boisku zaczęli rządzić piłkarze gospodarzy. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy już w czwartej minucie, kiedy to Raheem Sterling wykorzystał błąd graczy The Blues. Kilka minut później mogło być już 2-0, wówczas jednak Sergio Aguero nie potrafił dobić piłki do pustej bramki. Co się odwlecze to nie uciecze i już w trzynastej minucie City miało dwa trafienia. Tym razem Aguero się nie pomylił – Argentyńczyk znakomicie uderzył z dystansu nie dając szans Kepie.

Sześć minut później to kolejny gol gospodarzy. Znowu Sergio Aguero. Tym razem napastnik wykorzystał asystę Rossa Barkleya, który w zupełnie niezrozumiały sposób podał do rywala w sytuacji podbramkowej. To nie był koniec bramek w tej połowie, bowiem w 25. minucie bramkę zdobył Gundogan.

Pierwszą połowę kończyliśmy z wynikiem 0-4, wchodząc na drugą odsłonę piłkarze The Blues prawdopodobnie wiedzieli już, że to zamknięte spotkanie. Walczyli jedynie o zachowanie twarzy i bramkę honorową. To się jednak niezbyt udawało, gdyż nacierała jedynie ekipa Manchesteru City i to oni kreowali sobie kolejne szanse bramkowe. Najpierw w poprzeczkę uderzył Aguero, a potem sam Argentyńczyk wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Cesara Azpilicuetę.

Pierwsza zmiana nadeszła szybko, bowiem już w 50 minucie na boisku pojawił się Mateo Kovacić. Zmienił on ‚asystenta’ przy drugim trafieniu Aguero, czyli Rossa Barkleya. Kilkanaście minut później na boisku pojawił się Loftus-Cheek, zmienił on Pedro i był prawym skrzydłowym podczas tego spotkania. Ostatnia zmiana nadeszła na dwadzieścia minut przed końcem – Emerson zastąpił Marcosa Alonso.

Chelsea została dzisiaj zniszczona przez Manchester City. Zabrakło właściwie wszystkiego, ciężko odnaleźć jakiekolwiek plusy w dzisiejszym meczu, gdybym musiał to zrobić na siłę, to napisałbym że Gonzalo Higuain rozegrał dobrą pierwszą połowę (jak na wynik 0:4), jednak w drugiej zupełnie zniknął. Dobry mecz rozegrał również Kepa, kilka razy uratował nas przed jeszcze większą porażką. Mecz do zapomnienia, jednak TOP4 wydaje się coraz trudniejszym zadaniem, a przed nami nadal kilka trudnych spotkań w Premier League. Będzie ciekawie, to pewne.