Sarri: Hudson-Odoi może być na tym samym poziomie co inni skrzydłowi za miesiąc lub dwa
Sarri: Hudson-Odoi może być na tym samym poziomie co inni skrzydłowi za miesiąc lub dwa

Sarri: Hudson-Odoi może być na tym samym poziomie co inni skrzydłowi za miesiąc lub dwa

Maurizio Sarri udzielił wywiadu, w którym mówił o Hudsonie-Odoi oraz Ethanie Ampadu.

– Tak jak mówiłem już wcześniej, nie wiem jaka jest sytuacja jeżeli chodzi o transfery, ponieważ ja za to nie odpowiadam. Ławka nie jest bardzo krótka, jednak jest zbyt krótka o jedną pozycję, ponieważ myślę że Hudson-Odoi bardzo się poprawił. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy może być na takim samym poziomie jak pozostali skrzydłowi, mam nadzieję że podobnie będzie z Ampadu.

– Jorginho w pierwszych 20 minutach stracił kilka piłek, to do niego niepodobne. Myślę że miał problemy, być może być zmęczony? Nie wiem. Gdyby Fabregas był na ławce, to wprowadziłbym go na boisko za Jorginho. W przyszłości jego rolę może zająć Ampadu, jednak musi pracować. Gra w środku pola na tej pozycji nie jest łatwa, więc musimy trenować i próbować to na treningach. To pozycja, na której piłkarz dotyka futbolówki około 120-130 razy na mecz, więc potrzebuję tu specjalisty.

– Hazard na 9? W pierwszej połowie nie cieszył się grą, jednak uważam, że w drugiej grało mu się dobrze. Chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądało, gdy będę miał trójkę niskich graczy. Myślę że to był dobry moment, ponieważ byliśmy groźni w ofensywnej fazie, a w defensywnej mieliśmy większy balans.

– W ostatnich sześciu meczach straciliśmy zaledwie trzy gole, z czego jednego z rzutu karnego. Myślę że na ten moment jesteśmy dobrzy w defensywnej fazie. Myślę, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest to, na jakiej pozycji gra obecnie Eden Hazard. Jego charakterystyka sprawia, że chce być przy piłce, jednak musi nauczyć się atakować przestrzenie i atakować pole karne.

– W drugiej połowie mieliśmy bardzo podobną sytuację do tej z pierwszej połowy, kiedy Pedro zdobył gola. Musimy więc nieco poprawić atakowanie w polu karnym, kiedy piłka jest poza nim. Musimy nauczyć się atakować, kiedy piłka jest poza polem karnym, wówczas niemożliwe jest, by był w polu karnym.

Źródło: GOAL

Patronite

O autorze

Related posts

X