Telegraph: Chelsea rozmawia o wypożyczeniu Higuaina
Telegraph: Chelsea rozmawia o wypożyczeniu Higuaina

Telegraph: Chelsea rozmawia o wypożyczeniu Higuaina

Chelsea prowadzi rozmowy z Juventusem w sprawie wypożyczenia Higuaina do końca sezonu – Stara Dama preferuje jednak sprzedaż piłkarza. Brat napastnika, który jest jednocześnie jego agentem przebywa w Londynie, aby ustalić to, czy Chelsea ostatecznie zdecyduje się na sprowadzenie byłego snajpera Napoli.

Chelsea da odejść Moracie na wypożyczenie dopiero wtedy, kiedy zapewni sobie usługi innego napastnika. Higuain jest pierwszym wyborem, jednak tylko gdyby udało się go pozyskać na wypożyczenie. Za napastnikiem bardzo mocno optuje Maurizio Sarri, który prowadził go już w Napoli.

Sarri chciałby również, aby Chelsea sprowadziła Higuaina na stałe, jednak koszt takiego transferu będzie wynosił ponad 30 milionów funtów, co może godzić w politykę klubu dotyczącą piłkarzy powyżej trzydziestego roku życia.

AC Milan wynegocjował sobie możliwość wykupu Higuaina po sezonie za 32 miliony funtów, jednak mało prawdopodobne jest to, że tak się stanie. Juventus chciałby podobną kwotę wpisaną w opcję wykupu, gdyby wypożyczono go do Chelsea.

Być może dojdzie do wymiany – do Mediolanu powędruje Morata, a na Stamford Bridge zawita Higuain.

Źródło: Telegraph

Patronite

O autorze

Related posts

X