Kapitan Fabregas żegna się z Chelsea – The Blues pokonują Nottingham Forrest!
Kapitan Fabregas żegna się z Chelsea – The Blues pokonują Nottingham Forrest!

Kapitan Fabregas żegna się z Chelsea – The Blues pokonują Nottingham Forrest!

Losowanie przyniosło Chelsea dość łatwego rywala, dodatkowo mecz odbył się na Stamford Bridge, tak więc innego rozstrzygnięcia niż pewny awans The Blues nie przewidywał chyba nikt. Maurizio Sarri postawił dzisiaj na dość rezerwową jedenastkę, a jednak mimo to rywal nie miał zbyt dużo do powiedzenia.

Spotkanie to najprawdopodobniej było to ostatnie spotkanie Cesca Fabregasa, który zagrał dzisiaj jako kapitan drużyny. Hiszpan mógł nawet pożegnać się bramką, jednakże rzut karny został przez niego wykonany bardzo słabo i bramkarz rywali nie miał zbyt wielkich problemów z obroną.

Jeszcze w pierwszej połowie szansę na bramkę miał Alvaro Morata, jednak po doskonałym dośrodkowaniu Zappacosty uderzył w sam środek bramki. Pierwsza odsłona skończyła się więc bezbramkowo, a jednym z ważniejszych wydarzeń był uraz Rubena Loftusa-Cheeka. Anglik musiał opuścić boisko, a na jego miejsce zameldował się Eden Hazard.

W drugiej odsłonie meczu scenariusz był podobny jak w pierwszej – Chelsea atakowała, a rywal jedynie czekał na to co się wydarzy. Zemściło się to dość szybko – dobre dośrodkowanie Hudsona-Odoi i Alvaro Morata musiał jedynie dostawić stopę, warto jednak docenić świetne wyjście na pozycje Hiszpana.

Kilka minut później doszło do niecodziennego pudła hiszpańskiego napastnika. Morata stał 2-3 metry od bramki i mimo to uderzył piłkę tak, że przeleciała ona nad poprzeczką. Zrehabilitował się jednak bardzo szybko, bo aż po kilkuset sekundach. Znowu dośrodkowywał Hudson-Odoi, a Morata (tym razem głową) umieścił piłkę w siatce.

Drugą zamianą w meczu było wejście Cesara Azpilicuety za Alvaro Moratę. Emerson przesunął się na lewe skrzydło, a Azpilicueta zajął miejsce na lewej obronie.

Ostatnim graczem, który zameldował się na boisku był N’Golo Kante. Francuz zamienił Fabregasa, który wyraźnie żegnał się z kibicami, kolegami z drużyny oraz z samym obiektem.

Chelsea ostatecznie awansuje do czwartej rundy FA Cup, jednak z pewnością to pożegnanie Cesca Fabregasa było najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego popołudnia.

Patronite

O autorze

Related posts

X