Home / Konferencje / Sarri: Powrót Batshuayiego? Myślę że potrzebujemy czegoś innego

Sarri: Powrót Batshuayiego? Myślę że potrzebujemy czegoś innego

Czas na pomeczową konferencję prasową Maurizio Sarriego.

– Czy jestem sfrustrowany? Raczej nie, staram się wykonywać moją pracę. Moja praca wykonywana jest na ławce, uważam że graliśmy bardzo dobrze na osiemdziesięciu metrach boiska, mieliśmy problem z ostatnimi dwudziestoma. To nie jest łatwe kreować sytuacje w takich spotkaniach, a pierwszy gol otworzyłby szanse na kolejne. Musimy rozwiązać problem kreowania na ostatnich metrach boiska. W ostatnich meczach mieliśmy to pod kontrolą, jednak nie jest nam łatwo zdobywać pierwszego gola. Musimy rozwiązać ten problem.

– Okno transferowe? Nie wiem, nie mam władzy nad rynkiem transferowym. Myślę jedynie o boisku, o tym aby ulepszać moją drużynę w ofensywnej fazie. Dobrze budujemy akcje, musimy jednak usprawnić przechodzenie do ich finalizacji. Klub zna moje zdanie na temat transferów.

– Gol Moraty? Nie wiem, byłem zbyt daleko, aby widzieć wszystko dokładnie. Widziałem dwie bramki – Giroud w poprzednim spotkaniu, nie wiem jednak czy w tym był spalony czy nie. To trudne.

– Czy wolałbym, aby Pulisić przyszedł już zimą? Nie wiem, tak jak powiedziałem wcześniej – nie mam wpływu na rynek transferowy, więc trudno mi mówić o szczegółach tej transakcji. Kontuzja Williana nie jest poważna, tak myślę. Lekarz powiedział, że Pedro niedługo wróci, niebawem wznowi treningi. Oczywiście w tym meczu był problem bez Pedro, Hudsona-Odoi czy Giroud. Na ławce miałem jednego ofensywnego gracza. Wprowadziłem Fabregasa gdy nie potrafiliśmy się już tak poruszać jak w pierwszej połowie, ciężko było nam cokolwiek zmienić.

– Giroud? Myślę, że jest coraz lepiej. Lekarz powiedział, że czeka go przerwa trwająca około dziesięć dni.

– Powrót Batshuayiego? Klub zna moją decyzję, myślę że potrzebujemy czegoś innego.

– Forma Manchesteru United? To że walczą o czwórkę jest zupełnie normalne, mieli słaby okres, co może się zdarzyć. To jednak jedna z najsilniejszych ekip w Anglii i Europie, to naturalne że walczą o TOP4.

Źródło: Football London

O autorze: Michał Małolepszy

Niczym Ron Swanson nie uznaję rządów tego świata. Lubię krytykować, ale najbardziej lubię pisać i mówić. Chyba umiem to robić.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o