Christian Pulisic - Historia - Chelsea24News
Christian Pulisic – Historia
Christian Pulisic – Historia

Christian Pulisic – Historia

Christian Pulisic, który podpisał dziś 5,5-letni kontrakt z Chelsea resztę obecnego sezonu spędzi w Borussii Dortmund – klubie, w którym spędził dotychczas swoją całą dorosłą karierę. 20-latek stał się trzecim amerykańskim piłkarzem w historii „The Blues”. Jego rodakami z historią na Stamford Bridge są: Matt Miazga oraz Roy Wegerle.

Zwinny, szybki i obunożny skrzydłowy jest w stanie grać zarówno na lewej i prawej flance. Ponadto w razie potrzeby może wystąpić jako środkowy napastnik.

Pulisic przyszedł na świat w Hershey w Pensylwanii. Jego matka oraz ojciec byli związani z futbolem. 20-latek część dzieciństwa spędził w Anglii, gdzie jako dziecko grał w Brackley Town przed późniejszym powrotem do Stanów Zjednoczonych.

W wieku 16-lat Pulisic podpisał kontrakt z Borussią Dortmund i dość szybko, bo w przeciągu roku przebił się przez akademię i zadebiutował w pierwszej drużynie BVB.

Jego pierwsze pół sezonu w Bundeslidze przyniosło dziewięć występów i dwa gole. Podczas sezonu 2016/17 Amerykanin stał się graczem pierwszego składu w drużynie Thomasa Tuchela. W przeciągu następnych dwóch lat Pulisic zgromadził na swoim koncie ponad 60 ligowych meczów.

Seria drobnych kontuzji spowodowała, że w obecnej kampanii 20-latek zaliczył „tylko” 18 występów w Borussii zdobywając przy tym trzy gole.

W kadrze narodowej Pulisic wystąpił już 23 razy i dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Nowy zawodnik Chelsea ma również chorwacki paszport.


Źródło: Chelsea FC

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW