Home / News / Loftus-Cheek: W kwestii rasizmu postąpiłbym podobnie jak Sterling

Loftus-Cheek: W kwestii rasizmu postąpiłbym podobnie jak Sterling

Ruben Loftus-Cheek wypowiedział się na temat Ligi Europejskiej i nie tylko.

– Występ z Manchesterem City był dla mnie bardzo dobry, szczególnie przez to, że wzrosła moja pewność siebie. Spędzam coraz więcej czasu na boisku, radzę sobie dobrze.

– Chciałbym cieszyć się grą, ale też stale ją poprawiać. To, że trener daje mi szansę powoduje, że wzrasta moja pewność siebie, to znaczy też, że zmierzam w dobrą stronę.

– Mecz w Lidze Europejskiej nie będzie łatwy. Jako Chelsea Football Club musimy zachować mentalność zwycięzcy, chcemy wygrać każde spotkanie.

– Jeśli będziemy niechlujni w takich meczach jak ten (Ruben ma tu na myśli, że i tak już Chelsea się zakwalifikowała) nie będziemy się poprawiać tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego najważniejsze jest dobre nastawienie przed meczem.

– Ampadu to świetny chłopak, zabawny ziomek. Cieszę się, że jest w Chelsea i sobie radzi, nawet na prawej obronie jak w meczu z PAOKiem.

– Jeśli dostanie jutro szansę do gry, to oczywiście, że sobie poradzi. Jest silny mentalnie.

– Rasizm? Myślę, że poczyniliśmy wiele kroków, definitywnych kroków, od lat 80′, ale oczywiście rasizm będzie nadal obecny.

– Z punktu widzenia Chelsea wiem, że klub obecnie działa nad tą sprawą, wiem że zareagują najostrzej jak tylko mogą i postąpią słusznie.

– Osobiście nigdy nie spotkałem się z rasizmem na boisku. Poza tak, kilka lat temu, ale na boisku nigdy. W Anglii nie zdarza się to często, ale oczywiście wyjątki istnieją.

– Jestem pewny, że wielu ludziom się taka postawa nie podoba, trzeba to wyrzucić ze stadionów tak szybko jak to możliwe. Jeśli takie incydenty będą nadal występować, powinniśmy ostro na to reagować.

– Nie rozmawiałem na ten temat z Raheemem. Wolę go zostawić z tym, aby sam sobie to przemyślał. Sterling to gość o bardzo mocnej psychice, dlatego wiem, że wszystko będzie z nim okej.

– To co powiedział na ten temat było prawidłowe (w social mediach – przypis redakcji). Sam bym postąpił podobnie, jeśli spotkałbym się z taką sytuacją.

– Nie jestem zaskoczony tym pytaniem, bo jestem murzynem. Ludzie chcą poznać moją opinię na ten temat, dlatego mówię co o tym myślę. To nie jest miła sprawa dla czarnych graczy, ale i tak już jest lepiej niż było. Oczywiście rasizm zawsze będzie zły, ale istnieją pozytywy – wykonaliśmy już spory postęp w zlikwidowaniu rasizmu.

Źródło: Chelsea FC

O autorze: Aleksander Kurcoń

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o