Home / News / Chelsea nadal niepokonana – pewna wygrana w derbach

Chelsea nadal niepokonana – pewna wygrana w derbach

Dzisiejsze spotkanie było z gatunku tych, które trzeba wygrywać jeżeli chce się walczyć o mistrzostwo kraju. Chelsea była w formie, a ich rywal niekoniecznie. Pierwsze minuty meczu nie były co prawda najprzyjemniejsze do oglądania, jednak wraz z kolejnymi minutami przewaga The Blues zaznaczała się coraz mocniej.

Kluczowym wydarzeniem w pierwszej odsłonie była niewątpliwie bramka Alvaro Moraty, Hiszpan był tam gdzie być powinien i dobrze zachował się w sytuacji gdzie musiał ‘zaledwie’ przyjąć i uderzyć. Tak właśnie zrobił i było już 1-0.

W drugiej połowie niespodziewanie do wyrównania doprowadził Andros Townsend, który wykorzystał błąd Alonso i Luiza. Mieliśmy wówczas remis. Chelsea nie mogła wtedy znaleźć odpowiedniego rytmu, jednak wszystko zmieniło wejście Hazarda oraz Kovacicia. Dwóch graczy wprowadziło spokój na murawie, co przełożyło się na kolejne szanse bramkowe.

Swojego drugiego gola w meczu ustrzelił Alvaro Morata uderzając inteligentnie w kierunku długiego słupka bramkarza Crystal Palace. Trzeci gol dla The Blues to sytuacyjne uderzenie Pedro, który tradycyjnie znalazł się w odpowiednim miejscu i doprowadził do dwubramkowego prowadzenia.

Dzięki wczorajszemu remisowi Liverpoolu, Chelsea jest samodzielnym wiceliderem Premier League, tracąc dwa punkty do liderującego Manchesteru City. Przed nami spotkania z BATE oraz Evertonem, a potem czeka nas kolejna przerwa na reprezentacje.

O autorze: Michał Małolepszy

Niczym Ron Swanson nie uznaję rządów tego świata. Lubię krytykować, ale najbardziej lubię pisać i mówić. Chyba umiem to robić.