Premier League: Chelsea vs Crystal Palace – zapowiedź meczu
Premier League: Chelsea vs Crystal Palace – zapowiedź meczu

Premier League: Chelsea vs Crystal Palace – zapowiedź meczu

W niedzielny wieczór na Stamford Bridge, Chelsea zmierzy się z Crystal Palace. „Orły” w tym sezonie przerwały już serię innego klubu z Londynu, jakim jest Arsenal, czy seria „The Blues” będzie ich następną ofiarą?

Chelsea w ostatniej kolejce bez problemu odniosła zwycięstwo na Turf Moor, a brak Hazarda był niemal nieodczuwalny. Dobrą prognozą przed tym meczem ligowym jest również forma Rossa Barkleya, w spotkaniu z Burnley zanotował bramkę i dwie asysty. Drużyna Maurizio Sarriego mierzyła się również z Derby, w ramach pucharu Carabao. Pomimo kilku problemów, „The Blues” odnieśli zwycięstwo.

Crystal Palace w ostatnim ligowym meczu mierzyli się z drużyną prowadzoną przez Unaia Emery’ego i jak już wcześniej wspomniałem przerwali ich serię zwycięstw. W pucharze Carabao drużyna Roya Hodgsona musiała uznać wyższość drugoligowego Middlesborough. „Orły” na Stamford Bridge zawitają bez takich zawodników jak: Connor Wickham, Christian Benteke, Scott Dann czy Joel Ward.

Chelsea i Crystal Palace mierzyły się ze sobą już 17 razy, 12 razy z tego spotkania wychodzili „The Blues”, czterokrotnie zwyciężały „Orły”. W historii pojedynków tych drużyn padł tylko jeden remis.

Chelsea w tym sezonie jeszcze nie przegrała, a niemalże wszyscy w drużynie prezentują się lepiej niż przyzwoicie. Forma jaką prezentują te zespoły zdecydowanie przemawia na korzyść gospodarzy, a ich dodatkowym atutem będzie powrót Edena Hazarda (zobaczymy go prawdopodobnie w drugiej części spotkania). Pomimo tego, że trzy ostatnie mecze wyjazdowe ekipy Roya Hodgsona kończyły się porażką, to jedyne spotkania w jakich jego zespół notował komplet punktów, to właśnie te wyjazdowe (zwycięstwo z Fulham oraz Southampton). Jako, że każda seria kiedyś się kończy ciężko jest być pewnym zwycięstwa Chelsea, w końcu Crystal Palace zakończyło już serię jednego z londyńskich zespołów, a w ostatnim czasie na Stamford Bridge spisują się bardzo dobrze ( trzy ostatnie spotkania tych zespołów zakończyły się wynikami 2:1, dwukrotnie na korzyść „Orłów).

Patronite

O autorze

Related posts

X