Cesc Fabregas, czyli skapcaniały geniusz
Cesc Fabregas, czyli skapcaniały geniusz

Cesc Fabregas, czyli skapcaniały geniusz

Cesc Fabregas, to z pewnością utalentowany zawodnik, a jego kariera opiewa w wiele osiągnięć indywidualnych, jak i drużynowych. Po wielu latach jego wspaniałej kariery daje znać o sobie największa wada Hiszpana – lenistwo.

Fakt, faktem pierwsze oznaki jego opieszałości były już widoczne, gdy grał dla Arsenalu. Koledzy z zespołu jakimi był wówczas obdarzony pozwoliły na tuszowanie jego słabości. Dar do otwierania drogi do bramki przeciwnika, pozwolił naszemu sympatycznemu pomocnikowi na swego rodzaju awans, czyli transfer do Barcelony. Jakość tamtejszych zawodników (Xavi, Iniesta, Thiago Alcantara, czy nawet tamtejszy Sanchez) pozwoliła całkowicie wyeliminować i odesłać w zapomnienie wady Fabregasa.

To, co momentami widać było w Arsenalu, powróciło niczym największy koszmar w sezonie 15/16, gdzie kibice „The Blues” zamiast zaangażowania i walki, otrzymywali wyraz twarzy w rodzaju „Ups! Coś… coś mi CHYBA nie wyszło”. Ja, jak i zapewne wielu innych kibiców spodziewałem się dużo więcej po kimś, tak dużego kalibru, szczególnie gdy na boisku panowała ogólna zapaść i trzeba było jakoś się poderwać do walki o lepszy wynik. Dzięki grze na alibi Hiszpana, kolejni rywale ekipy ze Stamford Bridge otrzymywali od byłego gracza Barcelony dodatkowe wolne przestrzenie.

Fabs młodszy już nie będzie, a to ile dany zawodnik ma lat, w Chelsea nie raz jest kluczowym czynnikiem przy przedłużeniu kontraktu. Mam nadzieję, że nawet nie dojdzie do takowych negocjacji, a Cesc będzie kontynuował swoją karierę w innym klubie, gdyż w mojej opinii nie ma powodu, by ktokolwiek ze stadionu przy Fulham Road za nim tęsknił.


 

Patronite

O autorze

Related posts

X