Igor Szafarowicz o…PSG!
Igor Szafarowicz o…PSG!

Igor Szafarowicz o…PSG!

Wracamy z serią moi drodzy! Po pewnych czasowych perturbacjach wznawiamy serię z przytupem! Nie przedłużając, Igor Szafarowicz, redaktor Chelsea24news opowie nam dzisiaj co nieco o Paris Saint Germain, zapraszam!

Witam cię Igorze, pierwsze pytanie bardzo łatwe, takie wręcz rozluźniające. Co sądzisz o mistrzu Francji? Darzysz ich sympatią, czy może, aż wylewa się z ciebie nienawiść do tej drużyny?

PSG lubię, głównie ze względu na Ronaldinho. Tam zaczął czarować w Europie, jego gra była jedną z głównych przyczyn dla których zacząłem interesować się footballem.

– Sympatia do PSG zatem przejawia się w dużej mierze poprzez znanego i lubianego Brazylijczyka. Czy aktualnie oglądasz, bądź śledzisz poczynania klubu ze stolicy Francji?

– Ograniczam się do skrótów. Liga francuska jest dla mnie najzwyczajniej w świecie nudna. Mecze PSG oglądam tylko, gdy grają w Lidze Mistrzów.

Cieszę się, że nawiązałeś do Ligi Mistrzów! Chelsea i PSG dosyć często się ze sobą mierzyły w tych rozgrywkach. Mógłbyś wskazać konfrontację między obiema drużynami, która najbardziej ci zapadła w pamięci?

Chyba jedyny mecz tych drużyn który mi zapadł w pamięć to 1/8 ligi mistrzów w sezonie 15/16, kiedy dostaliśmy dosyć mocne lanie. Zapadła mi w pamięć bramka Mikela tuż przed gwizdkiem na koniec pierwszej połowy pierwszego meczu, jednak niechętnie wracam pamięcią do tamtego dnia.

Nieprzyjemny mecz z sezonu, o którym chyba wszyscy woleliby zapomnieć, więc zmieńmy temat, żeby nie rozdrapywać ran! Chciałbym poruszyć temat aktualnego menedżera PSG, Thomasa Tuchela. Jego drużyna póki co zgarnęła w lidze komplet punktów, ale czy Niemiec zapanuje nad drużyną na przestrzeni całego sezonu? I czy wprowadzi drużynę z Paryża na wyższy poziom?

Według mnie ktoś taki jak Tuchel został tam zatrudniony, żeby ogarnąć cały syf jaki zostawili poprzedni trenerzy. On stawia na swoim do samego końca i przez to zyska szacunek gwiazd drużyny. Myślę, że nie dziś i nie jutro, lecz Tuchel jest w stanie uczynić drużynę z Paryża zespołem na miarę najlepszego teamu w Europie.

Bardzo możliwe, dodatkowo Niemiec znany jest z wprowadzania młodych piłkarzy, więc na pewno wielu wychowanków ma okazję się przebić do pierwszej drużyny. Jednak nasuwa mi się jedno pytanie. PSG jest w stanie sięgnąć w tym roku po Ligę Mistrzów, czy może będą musieli po raz kolejny obejść się smakiem?

Według mnie w tym roku mogą zajść daleko, jednak w mojej opinii mają zbyt duże braki w środku pola oraz na bokach obrony żeby sięgnąć po puchar.

– Kogo w takim razie typujesz na zwycięzcę Ligi Mistrzów? Moim osobistym faworytem jest Juventus.

Uważam, że Manchester City w tym roku sięgnie po trofeum. Mają mnóstwo jakości w składzie oraz bardzo dobrych rezerwowych, co pozwoli im walczyć na wielu frontach, oraz oczywiście najlepszego trenera na świecie.

– Obie drużyny na pewno należą do grona faworytów tych rozgrywek i kto wie może się spotkają w finale? Wróćmy do PSG i pogdybajmy chwilę. Gdybyś mógł sprowadzić dowolnego piłkarza ich drużyny do Chelsea to kto by to był?

Kylian Mbappe. Wolałbym wziąć jego niż Neymara z kilku powodów. Po pierwsze, jest znacznie młodszy i przejawia oznaki, że może być w przyszłości lepszy od swojego klubowego kolegi. Po drugie, Kylian jest bardzo skromnym oraz niekonfliktowym chłopakiem, nie powodowałby zgrzytów w szatni. Po trzecie, grając na prawym skrzydle lub napastniku mógłby współpracować z Hazardem, czego Neymar by nie mógł uczynić.

–  Również wybrałbym Mbappe. Mało tego kropka w kropkę wymieniłbym wszystkie powody dlaczego on, a nie Neymar! Właśnie…jaka jest twoja opinia o Brazylijczyku?

Kiedy jeszcze był w Barcelonie bardzo go lubiłem, potrafił sam zmienić oblicze gry, a jednocześnie nie zachowywał się jak pępek świata. W tym momencie według mnie zachowuje się bardzo dziecinnie, ciągły płacz na boisku jak i poza nim nie świadczy o nim najlepiej w ostatnim czasie.
Dużo smutnej racji, zaczynam odnosić wrażenie, że hype wokół jego osoby zaczął go trochę pożerać. Umiejętności jednak mu odmówić nie można, ale czy Neymar kiedykolwiek sięgnie po złotą piłkę?
Ciężko powiedzieć, od kilku lat nie jest to nagroda za najlepszego zawodnika w danym roku, ale za najbardziej medialnego, także nie jestem w stanie tego przewidzieć. Jeżeli pytasz czy w mojej opinii Neymar kiedyś w danym momencie najlepszy na świecie to stanowczo odpowiadam – Nie.
Też uważam, że nie będzie nigdy numerem jeden. Nawet po zakończeniu karier Messiego i Ronaldo będą lepsi od niego piłkarze. No cóż, To było ostatnie pytanie! Dziękuję bardzo za wywiad i może na koniec chcesz napisać kilka słów od siebie dla czytelników Chelsea24news?
Przede wszystkim pozdrawiam moją mamę. Pozdrawiam również wszystkich czytelników, oraz redakcję z wyjątkiem Adriana Malca, który jest człowiekiem niepoważnym i w mojej opinii nie zasługuje na pozdrowienia.
To już koniec wywiadu moi drodzy! Zakończyliśmy go bardzo personalnie, ale mam nadzieję, że chociaż część z was cieszy się z powrotu serii i będzie ją na nowo śledzić. Pozdrawiam, kolejne wywiady szybciej niż się spodziewacie!
 
Patronite

O autorze

Related posts

X