Historia serwisu

Ciężko powiedzieć kiedy to wszystko się zaczęło, bowiem historia naszej działalności sięga dużo głębiej niż dzień otwarcia strony. Na pomysł otworzenia fanpage wpadłem pod koniec listopada 2014 roku.

Mój pierwszy wpis na fanpage.

Nie wiedziałem wtedy, że moja przygoda z tym medium będzie tak owocna. Liczyłem na to, że powoli i mozolnie będę pracował na wasze zaufanie, rzeczywistość była jednak zupełnie inna. Bardzo szybko zebrałem masę lajków, co było motorem napędowym dla mnie, pracowałem jeszcze ciężej. Do kwietnia pracowałem sam, chociaż bardzo często newsy podsyłał mi jeden z użytkowników. Potem ten właśnie użytkownik postanowił pomóc mi w pracy nad fanpage. Łukasz stał się drugim w historii członkiem Chelsea 24 News. Przez długi okres Łukasz był cichym bohaterem fanpage, bowiem zawsze mogłem liczyć na to, że podeśle mi coś poprzez wiadomość prywatną, jednak w końcu postanowił wyjść z cienia i zaczął pisać na fanpage na własne konto.

 

We dwójkę raźniej!

Niecały miesiąc później nasz fanpage wzmocniła kolejna osoba. Tym razem był nią Krystian, który z miejsca stał się niezwykle ważnym człowiekiem w naszych szeregach. Niezmordowanie dodawał setki informacji, niekiedy to on sam stanowił o sile fanpage w okresach, gdzie ja z Łukaszem nie mieliśmy czasu, by to robić. To również Krystian zupełnie nieświadomie doprowadził nas do momentu, gdzie otwieramy własny portal. Jedno jest pewne – bez niego byłoby wiele gorzej.

Trójka muszkieterów w komplecie! 🙂

Przez dłuższy czas szukaliśmy odpowiedniego kandydata na pozycję czwartego na naszym fanpage’u. Były osoby, które chciały, jednak nie potrafiły sprostać naszym wymaganiom. Nie ma co się dziwić, bardzo trudno codziennie znajdować czas na mozolne pisanie o klubie. Dlatego cieszę się, że ostatecznie udało nam się znaleźć ‚czwartego z pancernych’. Jest nim Tomek, niestety nie napisaliśmy wówczas o tym, że mamy kogoś nowego, więc nie posiadam screena z tamtych dni. Tomek dołączył do nas w styczniu, a obecnie nie wyobrażamy sobie redakcji bez niego. Tomek to przede wszystkim element humorystyczny naszych rozmów na redakcyjnym chacie. Oczywiście ma także inne zalety, jednak poczucie humoru góruje nad innymi. Zdecydowanie. 

Tak więc fanpage rozrastał się w najlepsze, postanowiliśmy więc wejść na nowy szlak, jakim był blog. Istniał on jednak bardzo krótki czas, tak naprawdę może były ze dwa tygodnie, gdzie można było go używać. Był on jednak bardzo ważny dla istnienia tejże strony, bowiem nie sądzę, abym zdecydował się na założenie strony bez ówczesnego założenia bloga. Mieliśmy ciągłe problemy z skryptem, a ostatecznie blog całkowicie się popsuł. Początkowo mieliśmy go naprawić, jednak razem doszliśmy do wniosku, że warto byłoby zrobić kolejny krok i stworzyć stronę internetową.

Pierwsza wersja Chelsea24News.PL

W międzyczasie doszło do zmiany layoutu strony, ponieważ poprzedni zbyt mocno obciążał serwer, który nie wytrzymywał przy napływie kolejnych użytkowników.

Druga wersja Chelsea24News.PL

Przyznam że nieco obawiałem się tego wszystkiego, nie wiedziałem czy będziemy w stanie rywalizować z konkurencją. Myślę że jako fanpage stworzyliśmy sobie dobrą markę, jednakże portal to dla nas zupełnie nowy ląd. Czy sobie poradzimy? To wszystko zależy od was, użytkowników. Tak samo od was zależy czy tu pojawią się kolejne akapity dotyczące historii strony.