Chelsea24News.PL

FRANCK KESSIE [ATALANTA]

FRANCK KESSIE [ATALANTA]

Postprzez Wietnam » 27 gru 2016, o 20:29

Obrazek

19 lat. Defensywny pomocnik typu 'box to box'. Mówią o nim jako następcy Yaya Toure, więc może będzie drugim Essienem? :)
I ran. I ran until my muscles burned and my veins pumped battery acid. Then I ran some more.
Wietnam
Administrator
Administrator

Imię: Tony Pulis

Re: FRANCK KESSIE [ATALANTA]

Postprzez RomPomPom » 27 gru 2016, o 20:41

Emenalo zobaczy ten obrazek i go kupi :).
RomPomPom
Użytkownik
Użytkownik

Ulubiony zawodnik: Droba
Imię: Przemysław

Postprzez Vegeta » 27 gru 2016, o 20:43

Chłopak jest objawieniem tego sezonu i naprawdę jest w nim potencjał.Ma dopiero 19 lat i naprawdę ciężko w to uwierzyć.Jego gra robi wrażenie oglądałem jego mecz przeciwko Romie i radził sobie wyśmienicie.Strootman oraz Nainggolan mieli z nim ciężką przeprawę.Jeśli transfer dojdzie do skutku to pozostaje się tylko cieszyć ,bo możemy mieć z niego pociechę za 2 lub 3 sezony.Conte zna Serie A na wylot ,więc myślę ,że to jego pomysł.
Vegeta
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez FrankiFan » 27 gru 2016, o 21:45

To co mogloby cieszyc w przypadku tego transferu to widac ze jest to pomysl Conte a nie zarzadu. Po tym co Wloch pokazal u nas mam do niego pelne zaufanie i jesli chce jakiegos zawodnika to powinien go dostac.
FrankiFan
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Tito » 27 gru 2016, o 23:51

FrankiFan napisał(a):To co mogloby cieszyc w przypadku tego transferu to widac ze jest to pomysl Conte a nie zarzadu. Po tym co Wloch pokazal u nas mam do niego pelne zaufanie i jesli chce jakiegos zawodnika to powinien go dostac.

No nie wiem czy to akurat nas tak do końca powinno cieszyć, bo gdyby jego życzenia zostały spełnione do końca, to zamiast Kante grałby u nas Naingollan, który według mnie jest strasznie przereklamowany.
Luiz też nie był pomysłem Antonio.
W pewnym stopniu możliwe było również, że gdyby Real puścił Moratę to my oddalibyśmy do Atleti Costę - niby Conte chciał grać na dwóch napastników dlatego raczej wątpię, że sprzedalibyśmy Diegusia, ale całkowicie tego wykluczyć nie można, poza tym o ile dobrze pamiętam niektórzy dziennikarze tak to przedstawiali.
Nie wiem natomiast jak sklasyfikować Alonso, bo być może to nie był pierwszy wybór Antonio na LO, ale z tych wszystkich transferów wydaje się on być tym "najbardziej z polecenia" Conte, a jak wiemy mógł nam się trafić ktoś zdecydowanie lepszy na tę pozycję. Całe szczęście, że gra na wahadle i jest odpowiednio asekurowany, dlatego jego braki w defensywie nie są aż tak widoczne.
Tak jak Conte wykonuje kapitalną, wybitną wręcz pracę z naszą obecną drużyną, tak można mieć małe wątpliwości co do trafności jego celów transferowych. Podobnie z resztą mówiło się w Juventusie o jego polityce transferowej.
Tito
Użytkownik
Użytkownik

Ulubiony zawodnik: Drogba
Imię: Bartek

Postprzez Dane » 28 gru 2016, o 00:14

Właśnie Kante był jednym z transferów Conte. Chciał go mieć tak samo jak Naingollana, wtedy pewnie Matic poszedłby do Juventusu.
"Menedżer jest jak krawiec. Musisz z posiadanego materiału uszyć jak najlepsze ubranie." - Antonio Conte
Dane
Użytkownik
Użytkownik

Ulubiony zawodnik: Hazard
Zouma
Imię: Damian

Postprzez KonraddT » 28 gru 2016, o 00:21

Też słyszałem o tym, że Antonio jest dobrym trenerem, ale kiepsko dobiera sobie cele transferowe. Nie znam tego młodego murzynka, z ciekawości zobaczyłem sobie kompilację, po której wiem tyle co nic. Można się pokusić i powiedzieć że jest silny fizycznie i lubi fizyczną walkę o piłkę. Niby jakoś tam panuje nad piłką ale oglądając nawet taką krótką kompilację widać, że w Premier League straciłby piłkę w minimum 50% przypadków gdy tam ją sobie prowadzi
KonraddT

Imię: Konrad

Postprzez FrankiFan » 28 gru 2016, o 01:14

1. Kante byl pomyslem Conte, ktory sam z nim rozmawial przed transferem o czym mowil sam Francuz. Mysle ze jesli nie zalezaloby mu na tym transferze poczekalby na rozwoj sytuacji a przeciez nie sciagalismy Ngolo na sam koniec okienka tylko dosyc wczesnie.
2. Luiz byl jedna z opcji Antonio ktora zostala wykorzystana w przypadku fiaska w negocjacjach z Kouliballim, nie wiadomo jakby Senegalczyk u nas gral mozliwe ze bylby jeszcze pewniejszym punktem niz David.
3. Antonio od poczatku mowil ze chce grac 4-2-4 do czego jest potrzebnych dwoch napastnikow, kiedy skladalismy oferty za Morate mial byc on dopelnieniem tej formacji obok Diego. Przeciez to by bylo niedorzeczne aby dazyc do formacji z doma napastnikami posiadajac w kadrze 2 zawodnikow na ta pozycje. Ewidentnie Alvaro mial byc partnerem Costy.
4. Alonso moze i popelnia bledy ale jest to jego pierwszy sezon, nie mozna go tak szybko skreslac. Nie wazne czy to byl pomysl zarzadu czy samego Antonio z nim w skladzie wygralismy wszystkie dotychczasowe mecze a to oczyms swiadczy. Na pewno nie byl pierwszy na liscie zyczen ale nie popelnia zbyt duzo prostych bledow a w ofensywie radzi sobie naprawde dobrze, Musi jeszcze popracowac nad ustawianiem sie a bedzie naprawde niezle jesli chodzi o jego gre. Nie ma co go oceniac na podstawie polowy sezonu w nowym klubie.
FrankiFan
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Krzysiek » 28 gru 2016, o 01:50

Zgadzam się z @FrankiFan, że Kante to pewnie był pomysł Włocha, a przypomnijmy, iż Chelsea o N'golo wygrała walkę z Realem Madryt i MU, więc z zarządem nie jest tak źle. Co do Luiza to tak jak wielu też byłem sceptyczny, ale widać, że Brazylijczyk dojrzał w PSG i teraz koncertowo dowodzi defensywą. Co do transferu Moraty, to jakoś nie mam przekonania co do Hiszpana, bardziej wolałbym zobaczyć na SB Icardiego. Argentyńczyk gra w Interze, który nie może wrócić do CL, ale i tak co roku walczy o koronę króla strzelców. Poza tym Real żąda za Moratę zbyt wiele. Co do Kessiego to jestem na tak, ale The Blues powinni go kupić i zostawić do końca sezonu w Atalancie. Chłopak dopiero niedawno skończył 20 lat i gra jako DP, a i tak zdobył 7 bramek w 17 meczach. Conte jak widać po formacji lubi grać 2 DP, a mając takiego zawodnika Chelsea nie dość, że miałaby skuteczne ,,zasieki'' już w środku pola, to jeszcze Kessie dawałby od siebie kilka bramek i asyst w sezonie.
Krzysiek
Użytkownik
Użytkownik

Imię: Krzysztof

Postprzez RomPomPom » 28 gru 2016, o 05:00

Transfer młodego gracza Atalanty będzie świadczył o chęci pozostania w formacji z dwójką pomocników. Nie udało nam się pozyskać gracza na pozycję B2B to należy sobie go samemu wychować. Tak postrzegam właśnie FRANCK-a.
Wracając do wyborów kadrowych Conte. On od początku chciał grać 2 pomocników i chciał grę oprzeć na Kante i Nainggolanie. Matić miał wtedy pełnić rolę zmiennika. Niestety transfer nie doszedł do skutku, co więcej nie kupiliśmy nikogo w zamian i Serb musiał dostosować się do nowej pozycji w zespole(zrobił to lepiej niż się spodziewałem). Co do Alonso moim zdaniem transfer był robiony chaotycznie, na szybko. Nie widzę tu specjalnej ingerencji Conte i wątpię czy to był jego wybór. Chciał grać 4-2-4. Więc potrzebował lewego obrońcy świetnie grającego w obronie. Tego nie można powiedzieć o Alonso. Z biegiem czasu On się nie zmieni, bo nie ma problemu z ustawianiem się a z koordynacją ruchową. Ma niespełna 2 metry więc to jest dla niego spory problem radzić sobie na boku z szybkimi skrzydłowymi. Kolejny transfer to Luiz, co do niego Conte miał jak mniemam większy udział. Szukał obrońcy potrafiącego rozgrywać piłkę. Naszym celem był kto inny, ale Luiz okazuje się świetną alternatywą. Do tego bardzo nalegał na transfer Moraty, chciał mieć w swojej drużynie napastnika, który harował by na bramki swojego kolegi z zespołu(tak widzę rolę Moraty w zespole), nigdy nie był On specjalnie bramkostrzelny. Wystarczy sprawdzić jego liczby z 3 ostatnich lat. Od tego pomysłu odstraszyła cena, Real nie sprzedał go raczej tylko z faktu, że jest wychowankiem.
Moim zdaniem Conte od początku do końca miał zaplanowany każdy transfer i to jak będziemy grali. Parę celów nie udało nam się zrealizować, do tego nie graliśmy zbyt dobrze w defensywie i szybko Conte przeszedł z 4-3-3 ( tą formacją graliśmy z konieczności, nie posiadaliśmy 2 świetnych napastników i chociaż jednego zmiennika) na 3-4-3. Świetne uporządkowanie taktyczne dało nam boski efekt. 12 wygranych z rzędu robi wrażenie.
RomPomPom
Użytkownik
Użytkownik

Ulubiony zawodnik: Droba
Imię: Przemysław

Następna strona

Powrót do Transfery do Chelsea