Home / News / Begovic odkrywa tajemnicę karnych Hazarda

Begovic odkrywa tajemnicę karnych Hazarda

W czwartej kolejce tego sezonu Premier League Chelsea podejmowała u siebie Cardiff City. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 4:1, a zawodnikiem spotkania został Eden Hazard, który skompletował hat-tricka. Trzecie trafienie Belga było z rzutu karnego, który zawodnik „The Blues” wykonał bezbłędnie i był to zarazem jego piętnasty gol z karnego w Premier League.

Hazard podczas swoich występów w lidze angielskiej zmarnował tylko dwie jedenastki i jest to bardzo dobry wynik. O świetnej technice wykonywania karnych Edena wypowiedział się jego były kolega z drużyny Asmir Begovic. Obecny bramkarz Bournemouth powiedział on wiele ciepłych słów na temat naszego zawodnika i podkreślił jak ciężko bramkarzowi jest obronić jego strzał.

–  Z pewnością starałem się najbardziej jak mogłem, aby obronić jego strzały. Udało mi się obronić kilka, ale nie było to łatwe-przyznaje Begovic.

–  Jego wielką zaletą jest jego krótki rozbieg oraz to, że potrafi bardzo mocno uderzyć piłkę z miejsca. Nawet jeżeli czekasz na jego reakcję do absolutnie ostatniej chwili i rzucisz się w dobrą stronę to on i tak potrafi umieścić piłkę w bramce.

Begovic mówi, że dzień przed meczem stara się analizować technikę wykonywania karnych  rywali, ale z Edenem jest inaczej, bo on cały czas zmienia swój styl, co czyni jego strzały jeszcze trudniejsze do obrony dla bramkarzy

–  On strzela inaczej za każdym razem. Jego nisko położony środek ciężkości oraz drobna postura sprawia, że może zmienić miejsce strzału w ostatniej chwili. Często ustawia się w taki sposób, że bramkarz myśli, iż wie, w którą stronę uderzy i wtedy właśnie Eden zmienia stronę i umieszcza piłkę w siatce. To bardzo bardzo trudne zadanie dla bramkarza, aby obronić strzał z rzutu karnego, tym bardziej, gdy wykonuje go zawodnik klasy światowej, jak chociażby Eden Hazard.

 

Źródło: Sunday Express

 

 

Ranking meczu

O autorze: Kuba Bąkowski

Please Login to comment