Home / News / Zapowiedź 5 kolejki. Chelsea vs Cardiff 15.09.2018

Zapowiedź 5 kolejki. Chelsea vs Cardiff 15.09.2018

Już w tą sobotę na Stamford Bridge Chelsea podejmie tegorocznego beniaminka jakim jest Cardiff.

Cardiff po czterech kolejkach znajduje się na 16 miejscu w lidze, a ich dorobek to 2 punkty. Drużyna Neila Warnocka to ekipa, która potrafi bezlitośnie wykorzystywać błędy w obronie rywali, tak jak to miało miejsce w ich ostatnim ligowym spotkaniu z Arsenalem. Beniaminek dwukrotnie odrobił w tym meczu wynik, a piłkarze Unaia Emery’ego do samego końca musieli drżeć o wynik. Jednak pomimo tego pozytywnego akcentu Cardiff odpadło z pucharu Anglii ulegając Norwich 3:1.

Chelsea z kolei znajduje się na fotelu wicelidera i pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zespół z każdym meczem nabiera rozpędu, a sami piłkarze coraz lepiej rozumieją filozofię gry Maurizio Sarriego. „The Blues” w każdym spotkaniu długo utrzymują się przy piłce i pozwalają swoim rywalom na bardzo niewiele, stąd też drużyny takie jak Bournemouth czy Newcastle wychodziły na spotkania z drużyną Sarriego przygotowane głównie pod względem ustawiania się w defensywie. Największą niespodzianką według mnie w obecnej Chelsea jest to jak wiele dobra w ataku daje obrońca, czyli Marcos Alonso. Hiszpan w tym sezonie zanotował już 1 bramkę i cztery asysty. Mówiąc o nim nie należy jednak wpadać w hurraoptymizm, gdyż popełnia on wiele błędów w defensywie.

Mój typ na to spotkanie to 2:1 na korzyść „The Blues”. Hamulec – to słowo jakim z pewnością można określić Alvaro Moratę, dlatego jeśli pojawi się w pierwszym składzie nie liczył bym na dużą ilość bramek. Goście z kolei mogą upatrywać swojej szansy w błędach w obronie jakie popełnia czy to David Luiz czy Marcos Alonso.


 

Ranking meczu

O autorze: Jakub

Please Login to comment