Home / Konferencje / Konferencja przed meczem z Cardiff City

Konferencja przed meczem z Cardiff City

Konferencja prasowa Maurizio Sarriego przed meczezm z Cardiff City.

Sprawy drużynowe

Najlepszą wiadomością jest Fabregas. Dobrze się czuje, trenuje z zespołem. Musi tylko poprawić kondycję. Parę dni, może tydzień i będzie gotowy.

Wczoraj Emerson i Zappacosta mieli problemy z gorączką, kontuzji nabawił się też Loftus-Cheek. Nie znam sytuacji z dzisiaj, dopiero porozmawiam z lekarzem. Nie wiem czy jutro Ruben zagra.

Fabregas jest już dostępny na ławkę. Muszę z nim jednak porozmawiać, może lepiej zadziałają na niego dwa dni treningu niż mecz.

John Terry, nowy trener?

Ostatni raz gdy z nim rozmawiałem, to mówił że chce jeszcze grać jeden sezon. Teraz nie znam sytuacji. Chelsea to jego dom. Jestem otwarty na tę propozycję. Byłby dobrym punktem odniesienia dla nas. Muszę z nim pogadać.

Ampadu i jego występ dla Walii

Jestem szczęśliwy razem z nim. Na razie ciężko mi znaleźć dla niego miejsce, nie każdy może grać, mam 28 piłkarzy. Mam nadzieję, że w przyszłości znajdę dla nich miejsce, to znaczy dla Ampadu, Odoi i Loftusa. Wszyscy są bardzo młodzi i są przyszłością klubu.

Co muszą zrobić, żeby dostać się do drużyny?

Na razie priorytet dla mnie to brak zmian w linii defensywnej. W przyszłości mam nadzieję, że znajdzie się miejsce dla każdego. Obecnie ciężko mi to zmienić.

Abraham i Cardiff

Nie wiem co powiedzieć. Tammy chciał u nas zostać. Dzień później przyszła oferta z Villa i już chciał od razu tam trafić.

Terry jako trener? 

Wszystko zależy od niego. Jeśli chce nam pomóc to będę szczęśliwy. Mówił mi jednak, że chce grać, niech więc próbuje by jeszcze pograć.

Przerwa reprezentacyjna

Jest ona dla mnie trudna, jako trenera. FIFA musi coś zrobić z tą przerwą. 4 czy 5 przerw… to dla nas trudne. Może najlepsze rozwiązanie to upchanie wszystkich meczów reprezentacji na koniec sezonu.

Byłeś gdzieś podczas przerwy?

Nie, pozostałem w klubie przez cały ten okres.

Kto może zdobyć tytuł?

Obecnie powiedziałbym, że City lub Liverpool. My musimy wykonać następny krok, wstąpić na wyższy poziom. Myślę, że obecnie może być na razie za wcześnie na to, ale mam nadzieję, że może się uda. Różnica z zeszłego sezonu to aż 30 punktów, ciężko będzie to zmienić. Myślę jednak, że potrzebujemy poprawy i możemy się poprawić.

W jakim aspekcie trzeba się poprawić?

Nie jesteśmy solidni w trakcie gdy bronimy. To trzeba poprawić.

Cardiff, najbliższy rywal

Jutro będzie ciężki mecz. Zawsze tak jest po przerwach. Gramy z fizycznym zespołem, chcemy zdobyć trzy punkty, ale musimy się dobrze zaprezentować. To będzie bardzo trudne dla każdego z nas.

Musimy wygrać każdą piłkę, grać nią dobrze się nią dzielić i mieć dobre pozycje.

Watford wystawia 100 funtów kary za każdą minutę spóźnienia dla zawodnika

Myślę, że 100 funtów to za duża kwota. Ale tak jak mówiłem wcześniej, u mnie mamy samych profesjonalistów.

Jak z paleniem, udało się rzucić?

Na ten moment jeszcze nie, ojciec powtarzał mi o rzucaniu palenia przez 20 lat. Na razie nie jestem w stanie przestać.

Kto będzie kapitanem?

Mam plan, już zdecydowałem. Na razie jest nim Azpiliceuta, muszę jeszcze porozmawiać z zawodnikami i klubem. Wtedy wam powiem, gdy porozmawiam z nimi.

Terry jako trener czy piłkarz?

Jako trener. Chce dawać szansę na grę młodszym. Na szczęście posiadamy młodych graczy, chcemy im dać trochę mijesca.

Na Terry’ego jestem otwarty, to historyczny gracz dla Chelsea. Wygrał wszystko i wszystko zależy od niego.

Źródło: football.london

Ranking meczu

O autorze: Aleksander Kurcoń

Please Login to comment