Home / News / Johnson o obecnej sytuacji w klubie, Fabregas wraca do gry

Johnson o obecnej sytuacji w klubie, Fabregas wraca do gry

Fabregas potwierdził, że jego koszmar związany z kontuzją kolana zmierza ku końcowi i ma nadzieję, że zacznie zaznaczać swój wpływ w nowej Chelsea Maurizio Sarriego.

Fabregas ominął cały sierpień i połowę września przez kontuzję kolana, złapaną w presezonie. Hiszpan jednak powracał do treningów w czasie przerwy na reprezentacje i może wrócić do składu już na sobotni mecz z Cardiff City.

– To było nieco irytujące, jak koszmar jeśli mam być szczery. Teraz widzę światełko w tunelu. Wygląda na to, że prawie mam to za sobą.

Chelsea wygrała cztery ligowe mecze pod jego nieobecność, jednak obecny okres może być dobrym czasem na powrót Fabregasa.

Chelsea rozpocznie spotkania w dwóch kolejnych rozgrywkach, zagra aż 7 meczów w 22 dni.

Sarri wybrał Jorginho, Kante i Kovacicia do pierwszego składu, Fabregas może być jednak ważnym graczem do rotacji.

– To zawsze jest interesujące i ekscytujące gdy czekasz na to co cię spotka. Wygrywamy, ale musimy być bardziej zgodni, grać na jednym poziomie. To nie łatwe zadanie, trzeba na to czasu. Myślę, że trener jest jednak zadowolony.

– Wierzę w tę drużynę. Mój styl gry jest właśnie taki – lubię grać piłkę, kreować sytuację. Mam dobrą mentalność do tego sposobu gry, zawsze staram się przewidywać co będzie, bez jak i z piłką.

Powstają również wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Rubena Loftusa-Cheeka, który może pauzować 2 tygodnie z powodu urazu stopy.

Na razie Cheek nie gra, jeśli sytuacja się utrzyma, rozważy on odejście do Crystal Palace w styczniu na zasadzie wypożyczenia.

Kante wierzy jednak w młodego piłkarza:

– Kiedy przyszedłem do Chelsea Ruben już tu był, jestem pewny, że to dobry piłkarz. Teraz reprezentuje swój kraj. Grał dobrze w Palace i myślę, że jest gotowy by grać w Chelsea. Zagrał parę dobrych meczów, teraz musi czekać na decyzję trenera. Wszyscy mamy szansę być w Chelsea i grać w jednym zespole z najlepszymi piłkarzami ligi.

– Możemy się od nich uczyć, ale musimy wciąż pracować, aby się poprawiać i liczyć, że forma przyjdzie w najlepszym momencie.

W międzyczasie Frank Lampard potwierdził, że Sarri odrzucił jego prośbę o wypożyczenie Ethana Ampadu do Derby.

Ampadu póki co nie gra w Chelsea, ale Sarri zablokował możliwość jego wypożyczenia. Lampard na ten temat powiedział:

– Obserwowałem Ampadu, rozmawiałem z managerem. Sarri powiedział mi, że chce go zatrzymać w składzie, dlatego była to krótka rozmowa.

– Był bardzo miły w stosunku do mnie. On chce, aby Ampadu był częścią jego składu. Ethan to fantastyczny talent.

 Źródło: Simon Johnson/Evening Standard

Ranking meczu

O autorze: Aleksander Kurcoń

Please Login to comment