Home / News / Chelsea oskarżona o zawyżanie liczby fanów na stadionie

Chelsea oskarżona o zawyżanie liczby fanów na stadionie

Dziennikarze BBC przeprowadzili śledztwo dotyczące zawyżania liczb kibiców na stadionie przez niektóre klub z Premier League – wśród nich jest także Chelsea. W oparciu o sześć spotkań, liczba fanów podana przez klub jest zawyżona średnio o 3505 fanów.

Kluby nie łamią żadnych zasad gdy publikują takie dane, jednak nie robią tego w stu procentach uczciwie w stosunku do fanów i dziennikarzy. Kluby takie jak Chelsea przy podawaniu liczby fanów na aktualnym meczu biorą pod uwagę właścicieli biletów okresowych oraz posiadaczy darmowych wejściówek na dane spotkanie – nie oznacza to jednak że jakakolwiek z tych osób przebywa na stadionie.

Urząd do spraw bezpieczeństwa sportu wymaga od klubów Premier League, aby te wiedziały ile osób znajduje się na stadionie podczas konkretnego spotkania, nie muszą ich jednak podawać publicznie. Przyznają jednak, że niektóre kluby zawyżają w taki sposób liczbę fanów obecnych na stadionie podczas konkretnych spotkań.

Publikowanie zawyżonych danych to także sposób na zachęcenie sponsorów do oferowania wyższych stawek.

Jakie kluby zawyżają wyniki? West Ham (22% różnicy), Manchester City (14%), Southampton (13%), Tottenham (4%), Chelsea (8%) oraz Watford (15%).

Źródło: BBC

 

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment