Home / News / Manchester United był bliski pozyskania Ampadu

Manchester United był bliski pozyskania Ampadu

Manchester United był bliski pozyskania Ethana Ampadu kiedy ten miał zaledwie 12 lat. Młodziutki stoper odbył wówczas testy w drużynie Manchesteru. O wszystkim opowiedział były trener drużyny młodzieżowej Exeter, Simon Hayward.

– Ethan ze swoimi rówieśnikami zagrał w spotkaniu drużyny United. Najpierw był stoperem, potem środkowym pomocnikiem, a na końcu napastnikiem. W mojej opinii był najlepszy na boisku niezależnie od pozycji.

– Nigdy nie widziałem tak dobrego 14-latka jak Ethan Ampadu. Dzwoniłem do wielu ludzi z kraju, aby im o tym powiedzieć, rozmawiałem z ważnymi osobistościami futbolu i mówiłem, że muszą nakłonić tego dzieciaka do gry w reprezentacji Anglii. On potrafił grać w drużynie U-18 mając zaledwie 14 lat, występował na boisku jako napastnik, jako pomocnik, był najlepszy. Wyglądał jak Ruud Gullit, powinni zrobić wszystko, aby nakłonić go do gry w kadrze Anglii – uważa były trener Exeter, Paul Tisdale.

Źródło: Metro

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment