Home / News / Sarri nadal niepokonany – Chelsea wygrywa z Bournemouth!

Sarri nadal niepokonany – Chelsea wygrywa z Bournemouth!

Dzisiejsze starcie z Bournemouth bardzo długo przypominało mecz z poprzedniej kolejki – Chelsea znowu była przy piłce znacznie dłużej od rywala, jednak niewiele z tego wynikało. Co jeszcze bardziej ciekawe – w pierwszej odsłonie to właśnie ekipa Eddiego Howe’a stworzyła sobie groźniejszą okazję.

Druga połowa meczu niezbyt wiele zmieniła w tej kwestii, dopiero kiedy Maurizio Sarri zadecydował o dwóch zmianach – wprowadził Oliviera Giroud oraz Pedro, panowie zastąpili Moratę oraz Williana.

To właśnie akcja dwójkowa wymienionej wyżej pary sprawiła, że Chelsea wyszła na prowadzenie. Pedro ‚poklepał’ z Giroud, a potem uderzył tuż przed polem karnym. Zaskoczony Begović nie potrafił wybić piłki poza bramkę.

Ostatnią zmianą w meczu było wprowadzenie Rubena Loftusa-Cheeka – Anglik zmienił Mateo Kovacicia.

Drugą bramkę dla The Blues zdobył Eden Hazard – była to podobna sytuacja do pierwszej bramki, kiedy to szybka dwójkowa akcja wprowadziła zamieszanie w szyki defensywne rywala. Tym razem strzelał Belg, a podawał Alonso.

Dzisiejszy mecz dowiódł z pewnością to, że piłkarze uczą się nadal stylu preferowanego przez Maurizio Sarriego – brakowało jeszcze szybkości oraz większej liczby zagrań w strefę zagrożenia.

Gracze Bournemouth z pewnością nie mogą się wstydzić po dzisiejszym meczu – przyjechali na Stamford Bridge i starali się atakować, a przy odrobinie szczęścia mogli dzisiaj urwać chociaż jeden punkt.

Chelsea zaczyna przerwę reprezentacyjną z kompletem punktów w Premier League, to na pewno pomoże dobrze wejść w ligę już po powrocie, kiedy przyjdą trudniejsze wyzwania, a na dodatek dojdą puchary w środku tygodnia.

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment