Home / Konferencje / Konferencja prasowa Sarriego

Konferencja prasowa Sarriego

Już w ten weekend Chelsea zagra kolejny mecz ligowy – tym razem z Bournemouth.

– Kontuzje? Sytuacja nie zmieniła się od ostatniego tygodnia. Fabregas nadal leczy uraz, pracuje ‚w wodzie’. Mam nadzieję, że w kolejnym tygodniu pojawi się na boisku treningowym, jestem przekonany, że to nie jest poważny uraz, jednak odczuwa ból w kolanie. Mimo że to nic poważnego, to ból jest odczuwalny, to trudna sytuacja. On może poruszać się jedynie w wodzie.

– Loftus-Cheek? Co mogę powiedzieć? Jestem z niego zadowolony, w ostatnich 10 dniach bardzo mi zaimponował, jestem bardzo szczęśliwy że go posiadam. Myślę że będzie ważnym graczem dla nas, już we wrześniu gramy dwa mecze w tygodniu, dlatego on będzie dla nas ważny.

– Czy ktoś odejdzie? Nie mam pojęcia. Może Tammy, to zależy od niego. Nie jestem w stanie zagwarantować mu miejsca w składzie na ten moment, jeżeli chce zostać to będę szczęśliwy. To młody napastnik i może się jeszcze znacznie poprawić.

– Nagroda dla menedżera miesiąca? Nie myślę o tym teraz, myślę że jest czterech menedżerów z nominacjami, dlatego każdy ma 25% szans.

– Alonso z nominacją? To bardzo dobry piłkarz, który może znacznie poprawić się w defensywnej fazie. Ma znakomite warunki fizyczne, jest pod tym względem na topowym poziomie. Myślę że może dawać więcej w defensywnej fazie, to jednak dobry piłkarz, uważam jednak że może grać lepiej.

– Czy Loftus-Cheek jest wystarczająco dobry na pierwszy skład? Oczywiście, to jednak nie jest takie łatwe grać regularnie tutaj. Mamy 25 dobrych piłkarzy, myślę jednak, że on się cały czas poprawia i jest gotów na grę. On może się znacznie poprawić w aspektach, które są potrzebne do mojego futbolu. Posiada znakomite warunki fizyczne, technikę, może jednak poprawić aspekty taktyczne.

– Trzy zwycięstwa z rzędu? Jestem szczęśliwy z tego powodu, jednak tabela nie jest na ten moment najważniejsza. Musimy pracować mocno i nadal się bardzo poprawiać.

– Victor Moses? Jego pozycja na boisku się zmieniła, teraz chcemy aby grał jako skrzydłowy. Zmienił więc pozycję i potrzebuje czasu na to, aby się przystosować.

– Eddie Howe to menedżer, z którym miałem przyjemność poznać się już wcześniej. Przyjechałem do Bournemouth i byłem tu trzy dni. Znam Eddiego bardzo dobrze, to bardzo interesujący młody menedżer, który odciśnie swoje piętno na tej lidze. Mecze z Bournemouth zawsze są trudne, chcemy jednak go kontrolować i zdobyć punkty. Pytasz czy Eddie nauczył się czegoś ode mnie – on tego nie potrzebuje. Gdy zacznie osiągać sukcesy nie będę zaskoczony, to bardzo dobry menedżer.

– Nie zamierzam rozmawiać o losowaniu Ligi Europejskiej. Nie miałem czasu na to, aby przestudiować naszych rywali, jutro się tym zajmę.

– Reprezentacyjna emerytura Cahilla? Nie chcę rozmawiać o jego personalnych decyzjach.

– Dlaczego Anglicy grają tak mało? Ponieważ byli na mundialu i to normalne, że nie grali w sierpniu dla Chelsea.

– Dlaczego tak mało Anglików gra w topowych klubach? To samo pytanie zadawane było we Włoszech, to jednak normalne, ciężko jest grać w tak dużych klubach. Po prostu.

– Nowa rola Kante? To wspaniały pomocnik, może grać na każdej pozycji w pomocy. Jestem zaskoczony jego umiejętnościami technicznymi.

Źródło: Football.London

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment