Home / News / Newcastle United vs Chelsea – Zapowiedź meczu

Newcastle United vs Chelsea – Zapowiedź meczu

Na St. James Park „Sroki” zmierzą się z Chelsea. Drużyna prowadzona obecnie przez Rafę Beniteza po raz kolejny będzie w roli „underdoga”, a ich obecny dorobek to 1 punkt.

Bycie skazywanym na porażkę, to coś co zdaje się napędzać piłkarzy Newcastle. Występowali już w takiej roli przeciwko innej drużynie z Londynu, jaką jest prowadzony przez Mauricio Pochettino Tottenham. Pomimo porażki 2:1 zawodnicy Beniteza wyglądali bardzo dobrze na tle „Kogutów”. Ich ostatnim rywalem był beniaminek z Cardiff teraz role się odwróciły i to drużyna z St. James Park była faworytem. Newcastle od 66 minuty grali w osłabieniu. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, mimo to kibice nie mogli być zadowoleni, ponieważ w ostatniej minucie Kenedy zmarnował rzut karny.

Chelsea, która przeszła oraz dalej przechodzi wiele zmian w drugiej kolejce rozgrywała derbowy mecz z Arsenalem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść „The Blues”. Drużyna pod wodzą Sarriego po raz kolejny zdobyła komplet punktów. Nie obyło się jednak bez pokazania swojej niestabilności, gdyż kibice, trener a także piłkarze źle wspominają ostatni kwadrans pierwszej połowy. Cóż, ta samokrytyka nie jest bez powodu, zawodnicy Unaia Emery’ego odrobili w tym czasie dwu-bramkową stratę. Na początku drugiej połowy zdecydowanie przeważali „Kanonierzy”,którzy pomimo obiecującego początku, bardzo szybko opadli z sił. W 61 minucie Willian zostaje zastąpiony przez Hazarda, a cała drużyna gospodarzy poderwała się do walki, co zaowocowało zdobyciem zwycięskiej bramki.

Oto skład Chelsea na mecz z Newcastle United wybrany przez czytelników:

Ostatnie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem Newcastle United 3:0. Ja jednak uważam, że zwycięsko z tego pojedynku wyjdzie Chelsea. „The Blues” pomimo braków na kilku pozycjach dalej mają jakość, aby w meczach z takimi rywalami jak „Sroki” móc wymagać od nich zdobycia kompletu punktów. Mam nadzieję, że gospodarze podejmą walkę, a kibice zobaczą widowisko pełne emocji.

Ranking meczu

O autorze: Jakub

Please Login to comment