Home / News / Wielkie emocje w derbach – Chelsea wygrywa z Arsenalem

Wielkie emocje w derbach – Chelsea wygrywa z Arsenalem

Derbowe potyczki Chelsea i Arsenalu to zawsze były spotkania, które przynosiły bardzo dużo emocji oraz zwykłej radości z oglądania, jednak dzisiejsze były wyjątkowe – oba kluby bowiem zmieniły latem menedżerów i zarówno Emery jak i Sarri chcą zaszczepić w swoich drużynach ofensywny styl gry oraz chęć zdobywania kolejnych goli.

Takie właśnie to dzisiejsze spotkanie było, pierwsze dwa kwadranse całkowicie zdominowała Chelsea. To podopieczni Sarriego dawali lekcję futbolu Arsenalowi, to przyniosło dwie bramki – najpierw gola zdobył Pedro po fantastycznym podaniu Jorginho i asyście Alonso, a potem Alvaro Morata podwyższył wynik.

Kiedy wydawało się, że w tym spotkaniu już nic nie powinno przytrafić się Chelsea, Arsenal miał zupełnie inne zdanie na ten temat. Zaczęli mocno atakować i to przyniosło natychmiastowy efekt – odrobili dwubramkową przewagę gospodarzy i to właśnie Arsenal był wówczas stroną przeważającą.

Druga połowa rozpoczęła się naporem gości, jednak wraz z upływem czasu powietrze uciekło z Kanonierów i rezon odzyskała Chelsea. Brakowało nieco klarownych sytuacji, jednak widać było chęć zdobycia trzeciego gola.

Na boisku pojawili się Kovacić oraz Hazard i to właśnie ten drugi był autorem ostatniego podania przy bramce Marcosa Alonso, który świetnie odnalazł się w polu karnym Petra Cecha. Hiszpan zdobył ostatnią bramkę w tym meczu i to właśnie Chelsea mogła cieszyć się z wygranej w tym arcyciekawym spotkaniu.

Dzisiejsze derby były niesamowicie intensywne, nie zabrakło nam dzisiaj niczego, były bramki, była ofensywna gra, była dramaturgia. Derby zarówno dla fanów Chelsea jak i postronnych kibiców były meczem, który na pewno zostanie zapamiętany na długo. The Blues mają komplet punktów po dwóch spotkaniach – teraz czas na Newcastle.

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Faraday
Faraday

Dzisiaj zdecydowanie zdecydowanie najlepsi Jorginho i Alonso, dodatkowo świetne zmiany Hazarda i Kovacica, chwilami gra wyglądała fantastycznie, jednak pozostaje jeszcze dużo do poprawy w defensywie, ponadto niepokojąca jest postawa Kepy którego dzisiejsze interwencje nie były zbyt pewne. Jednak dobry wynik i na pewno wiele pozytywów z tego meczu

BlueTiger
BlueTiger

Powiem tak świetny mecz pod względem ofensywnym z naszej strony dawno nie widziałem takiej kontroli i takich wymian piłki jorginho to naprawde niesamowity wirtuoz gdyby barkley był o ciut szybszy to obstawiam , że i po tamtym cudownym podaniu była by brameczka bo 2 naszych wychodziło. Teraz przejde do OBRONY dno dno i jescze raz dno . Szczerze? od 12 lat jak kibicuje tej drużynie to nie widziałem takiego marazmu między 10-20 m gdy piłka była zagrywana ze skrzydła to jest do natychmiastowej poprawy Oczywiście kova za barkleya tutaj nie mam żadnych wątpliwości barkely nic nie wnosi do środka pola… Czytaj więcej »

Aprilis
Aprilis

gra chelsea zaczya cieszyć, a oglądanie sprawiać frajdę!