Home / Konferencje / Sarri: Straszne 15 minut

Sarri: Straszne 15 minut

Zapraszamy na zapis pomeczowej konferencji prasowej Maurizio Sarriego.

– Myślę że zagraliśmy bardzo dobrze przez 75 minut, ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy były straszne. Straciliśmy całą przewagę. Nie potrafiliśmy odzyskiwać piłki po stratach, piłkarze byli zbyt daleko od siebie.  W drugiej połowie byliśmy bardzo dobrzy, a przecież niełatwo jest w taki sposób odpowiedzieć po takiej końcówce pierwszej połowy.

– Czy walczymy o mistrzostwo? Nie, na ten moment nie. Mieliśmy bardzo dobre ostatnie 25 minut, jednak czeka nas jeszcze sporo pracy. Musimy udoskonalić fazę defensywną, nie mówię tutaj tylko o obrońcach. W fazie defensywnej udział bierze cała drużyna, musimy wysoko atakować pressingiem. Kiedy nie potrafisz nacisnąć na rywala to masz problemy, musimy nad tym więc pracować.

– Eden Hazard zrobił różnicę, to proste. On jest wspaniałym graczem, myślę że nie jest jednak gotów na cały mecz, dlatego zdecydowałem że dam mu po 25-30 w dwóch ostatnich meczach, kiedy intensywność meczu nie jest tak wysoka. Mam nadzieję, że za tydzień lub dwa będzie gotów na całe spotkanie.

– Czemu Rubena nie było na ławce? To zależy od pozycji na boisku, preferuję mieć dwóch skrzydłowych na ławce i jednego środkowego pomocnika. To wynika jedynie z jego pozycji na boisku. Potrzebuję także mieć bramkarza, jednego bocznego obrońcę oraz stopera. Czasami będę wolał mieć dwóch środkowych pomocników i jednego skrzydłowego, jednak dziś preferowałem inne ustawienie ławki.

Sarri został zapytany o to, co wolałby robić podczas meczu – palić czy delektować się grą.

– Przez 75 minut spotkania zdecydowanie oglądać mecz, jednak te 15 minut było straszne, lepiej byłoby wtedy zapalić. To był wspaniały mecz dla każdego.

– Jeżeli chcemy bronić patrząc jedynie na piłkę to musimy być bardzo zwarci i atakować pressingiem już na połowie rywala, w ostatnich piętnastu minutach pierwszej połowy nie potrafiliśmy tego robić. Musimy się stale poprawiać, jednak uważam że 25 minut było dzisiaj bardzo dobre, musimy jednak kontynuować swoją pracę. Mieliśmy problemy w defensywnej fazie, jednak możemy się poprawiać, aby grać całe 90 minut tak jak dzisiaj 25.

– Bramka była bardzo ważna dla Moraty, jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Myślę jednak, że Morata może być jeszcze lepszy, ma pole do poprawy, on może być jeszcze lepszy w przyszłości. Tak myślę.

Źródło: Football.London

Ranking meczu

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.
Please Login to comment