Home / News / Sarri: Minie kilka miesięcy zanim zobaczycie prawdziwy ‚SarriBall’

Sarri: Minie kilka miesięcy zanim zobaczycie prawdziwy ‚SarriBall’

Maurizio Sarri nie ma wątpliwości, że wyniki w początkowej fazie sezonu mogą nie być idealne, jednak to ‚część planu’.

– Zarząd to wie, wiedzą to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że druga połowa sezonu będzie dla nas bardzo dobra i będziemy zdobywać mnóstwo punktów. Przewiduję, że w pierwszej części sezonu będziemy mieć pewne problemy. Na ten moment nie jesteśmy na szczycie swojego potencjału. Jesteśmy już po okresie przygotowawczym i co mogę powiedzieć? Nadal nie jesteśmy na topie swoich możliwości, potrzebujemy miesiąca lub dwóch, nie wiem. Wiem jednak, że nie jesteśmy teraz na szczycie.

– Przewiduję pewne problemy z wynikami, być może w pierwszej części sezonu nie będziemy grać na miarę potencjału, jednak trzeba poczekać kilka miesięcy, aby zobaczyć nasz najlepszy futbol. Musicie poczekać.

– Przygotowania przedsezonowe za rok będą zupełnie inne, zmienię wszystko, tak myślę, jeżeli oczywiście dostanę taką władzę. Przybyłem do klubu w połowie lipca, więc to jest spory problem. Akceptujemy to, jednak na przyszłość można to rozegrać lepiej. Mój wymarzony plan na przygotowania nie został całkowicie przeprowadzony, musieliśmy pójść na kompromis.

– Mecz z Huddersfield będzie podobny do tych z okresu przygotowawczego, musimy operować piłką z inną prędkością. W ofensywnej fazie mamy problem z szybkością. Kiedy będziemy grać z inną szybkością zdobywanie bramek nie będzie dla nas problemem. Na ten jednak moment, z tą szybkością operowania futbolówki możemy mieć problem.

– To nie przez Conte, on gra zupełnie inny futbol, piłkarze teraz muszą myśleć co zrobić z piłką, więc nie operują nią z odpowiednią prędkością. Muszą zbyt dużo myśleć na boisku.

– W Napoli graliśmy ze wspaniałą prędkością, piłka przemieszczała się szybko, napastnicy czuli tę prędkość. To na pewno była radość dla kibiców, było także użyteczne do osiągania celów. Pobijaliśmy kolejne rekordy w pierwszym, drugim i trzecim sezonie. W ostatnim zdobyliśmy 91 oczek, wygraliśmy 23 z 25 ostatnich meczów, ale i tak to nie wystarczyło do zdobycia tytułu. Mieliśmy sporo pecha. Muszę zaadaptować się do moich graczy, a nie odwrotnie.

– Widziałem trzy ostatnie mecze Huddersfield i mecz przeciwko Liverpoolowi z poprzedniego sezonu, ponieważ The Reds grali wtedy systemem 433. Myślę że to będzie zupełnie inny mecz, ponieważ oni mieli dobry okres przygotowawczy. W poprzednim sezonie wygrali pierwsze trzy mecze w lidze, na ten moment są bardzo groźnym rywalem. Muszę uczyć się rywali z tygodnia na tydzień, ponieważ w okresie przygotowawczym byłem bardzo zajęty i nie miałem na to czasu. Zacząłem studiować grę Huddersfield i mam dużo respektu przed nimi, to bardzo groźny rywal.

Źródło: GOAL

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Aprilis
Aprilis

jak to miło słyszeć, że będziemy atakować!

Lampard_08
Lampard_08

Za kilka miesięcy… To jest PL i Chelsea ! Tu nie ma kilku miesięcy, tutaj od razu wychodzi się na śmierć i życie Panie Sarri.