Home / Konferencje / Sarri: Kadra jest zbyt szeroka

Sarri: Kadra jest zbyt szeroka

Już jutro Chelsea zmierzy się z Huddersfield w ramach pierwszej kolejki Premier League, a oto zapis konferencji prasowej Maurizio Sarriego.

– Jestem bardzo szczęśliwy z pozyskania Kepy i Kovacicia. Sytuacja Courtois była jasna, chciał opuścić zespół, straciliśmy być może jednego z najlepszych bramkarzy świata. Kupiliśmy jednak młodego następcę, jednego z najlepszych młodych bramkarzy świata. Kovacić? Pasuje do nas, uważam że mamy kompletny skład.

– Czy Kepa jest jak Courtois? Na ten moment nie, jednak jest bardzo młody, ma dopiero 23 lata. Mam nadzieję, że będzie szybko się rozwijał, na ten jednak moment nie jest tak dobry jak Courtois.

– Kovacić to bardzo techniczny piłkarz, gra pomiędzy liniami rywala i uważam, że będzie dla nas bardzo ważny.

– Co sądzę o zachowaniu Courtois i przyszłości Hazarda? Nie wiem, uważam, że były w tym przypadku powody personalne, a ja nie zamierzam o nich mówić. Hazard jest z nami, nie jest problemem. Rozmawiałem z nim kilkukrotnie, nie powiedział mi ani razu nic o rynku transferowym. Jest szczęśliwy, że został w Chelsea.

– Czy boję się o odejście niektórych graczy? To niemożliwe, rynek transferowy jest dla nas zamknięty.

– Piłkarze trafią na wypożyczenia? Uważam, że nasz skład jest zbyt szeroki, dlatego myślę że kilku graczy powędruje na wypożyczenia. Nie wiem jeszcze kto, jednak chciałbym mieć kadrę składającą się z 23-24 piłkarzy. Być może wśród nich będzie Bakayoko, jednak musisz pytać o to klub.

– Umowa Edena? Nie chcę rozmawiać o kontraktach piłkarzy, to nie jest moja praca. Mam za zadanie poprawiać grę piłkarzy, a nie podpisywać umowy. Chcę piłkarzy, którzy są tutaj szczęśliwi.

– Kto jutro wyjdzie z opaską? Jutro kapitanem będzie Azpilicueta, jednak to nie jest moja ostateczna decyzja. Chcę poznać piłkarzy i ludzi, a dopiero wtedy podejmę decyzję.

– Czy Kepa jutro zagra? Nie wiem, jest w kadrze meczowej, muszę zadecydować.

Źródło: Football.London

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

4
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
AntyPiSior
AntyPiSior

I takie coś cieszy 😉

CFC Fan
CFC Fan

Taki sposób mówienia pozwoli rzucić inne spojrzenie na kadrę niż tylko to, że zarząd oszczędza na transferach i nie ma kim rotować.

CFC Fan
CFC Fan

Pozytywne gadanie a nie ciągle, że brak transferów, brak ławki itp. u Conte

Dominikwo
Dominikwo

to jest na razie pocżatek jego kariery w chelsea zobaczypy w następnym sezonie