Home / News / Kepa: Negocjacje trwały kilka tygodni

Kepa: Negocjacje trwały kilka tygodni

Zapraszamy na zapis z konferencji prasowej przygotowanej dla dziennikarzy po transferze Kepy Arrizabalagi.

– Przede wszystkim – witam! Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę tutaj być, to dla mnie wielkie wyzwanie oraz duży krok w karierze. Klub wykazał się odwagą stawiając na mnie, nie myślę o swojej cenie, chcę jedynie pokazać wszystko co najlepsze dla Chelsea.

– Wróciłem z wakacji około 23 lipca i ponownie powstało zainteresowanie. Wcześniej były już oferty ze strony Chelsea, jednak Athletic nie chciał negocjować. Wiedziałem jednak o zainteresowaniu.

– Czy jestem gotów na grę w Anglii? Każdy jest inny, niektórzy potrzebują więcej czasu, inni mniej. Mam nadzieję, że dostosuję się tak szybko jak to możliwe. Gra się tutaj inaczej, jednak dostałem od Hiszpanów grający w Premier League znakomite rekomendacje dotyczące tej ligi.

– Czy myślę o swojej cenie? Nie, Chelsea wystosowała wspaniała ofertę za mnie. Jestem szczęśliwy i wiem że muszę odpłacić się za zaufanie, którym mnie obdarzono.

– Jak bardzo ważny jest Eden Hazard? Zawsze lubię mieć dobrych graczy w zespole, to jego decyzja, jednak chcę grać z najlepszymi piłkarzami.

– Nie myślę o presji, a jeżeli już to robię to sam ją nakładam na siebie. Staram się myśleć wyłącznie o sobie.

– Czy rozmawiałem z innymi piłkarzami o Chelsea? Oczywiście, znam kilku graczy The Blues, ponieważ grałem z nimi dla reprezentacji. Wszyscy powiedzieli mi sporo o klubie, dali mi wspaniałe referencje. To przekonało mnie do tego ruchu.

– Złote Rękawice i regularna gra dla kadry? Złote rękawice to nic więcej jak rezultat sezonu, który rozegrasz. To bardzo ekscytująca rzecz i podsumowanie dobrego sezonu, jednak najważniejsza jest drużyna, a nie moje osiągnięcia. Krok po kroku. To doświadczenie, a każde doświadczenie sprawia że jesteś lepszy. To duży krok dla mnie.

– Oczekuję, że osiągnę duży rozwój – zarówno personalny jak i drużynowy. Mam nadzieję, że wygram wiele trofeów i kiedy skończę już karierę to będę z siebie dumny. Nie martwię się o kwotę z klauzuli, miałem czas, kiedy myślałem o tym kontrakcie, zaakceptowałem go i stałem się popularniejszy, ludzie mówili o mnie, to sprawiło że byłem dumny.

– Styl gry Maurizio Sarriego? Myślę że będę potrafił się do niego zaadaptować, jego styl i idee są dla mnie atrakcyjne. Dostałem dobre referencje ze strony Pepe Reiny, mówił o nim wspaniałe rzeczy. Nie powinienem mieć większych problemów.

– W ostatnich latach kwoty wydawane na piłkarzy znacznie wzrosły, na wszystko złożyło się wiele czynników. Zgadzam się, że wyższe kwoty również za bramkarzy sprawią, że będziemy bardziej doceniani. Wspaniale jest widzieć ogromne kwoty za napastników, więc dlaczego za bramkarzy nie płacić tyle samo?

– Roczarowanie związane z brakiem transferu do Realu? W styczniu byłem blisko końca umowy, negocjowaliśmy, jednak ostatecznie byłem szczęśliwy z pozostania w Athletic. Teraz czeka mnie nowy etap jest jestem bardzo szczęśliwy.

Źródło: Football.London

 

O autorze: Michał Małolepszy

Największy fan zespołów młodzieżowych Chelsea, zakochany w ofensywnym futbolu i pressingu. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina tej strony, jednak mimo to najbardziej lubię pisać kolejne newsy.

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
Adam
Adam

Fajny wywiad 🙂
Poprawcie błędy w pisowni!