Home / Artykuł / Eskluzywny wywiad z Pedro po podpisaniu nowej umowy

Eskluzywny wywiad z Pedro po podpisaniu nowej umowy

Co dla Ciebie oznacza podpisanie nowego kontraktu?

– To dla mnie bardzo dobre ponieważ jestem tutaj bardzo szczęśliwy. Mam tutaj dobre relacje z kolegami z drużyny, z kibicami oraz z zarządem. To dla mnie ważne by kontynuować swoją karierę z Chelsea ponieważ jest mi tutaj dobrze i pragnę wygrywać nowe tytuły oraz walczyć o trofea.

To były dobre lata kiedy przez ostatnie dwa sezony wygraliśmy „Premier League” oraz „FA Cup”, nie uważasz?

– Tak, było świetnie. Może pierwszy rok był nieco trudny, kiedy przyjechałem do nowego kraju i musiałem oswoić się z nową ligą. Natomiast drugi i trzeci sezon w Chelsea mogę nazwać dobrymi. Zdobyliśmy mistrzostwo oraz Puchar Anglii. Teraz będziemy walczyć o inne tytuły. Nigdy wcześniej nie grałem w Lidze Europejskiej i muszę powiedzieć że zarówno dla mnie jak i drużyny będzie to wspaniałe wyzwanie. Liga Angielska jest bardzo trudna i chcielibyśmy wygrać ją znowu.

– Zaadaptowałeś się tutaj dobrze jeżeli chodzi o język i grę w lidze. Twój angielski jest świetny.

– Nie, nie. Udowodniłem wiele, ale to dopiero mój trzeci sezon tutaj i ważną rzeczą jest by w piłce znać inny język. Angielski to język uniwersalny, który przyda mi się wszędzie. Całe doświadczenie było dla mnie dobre. Powtórzę, że jestem tutaj bardzo szczęśliwy. To mój czwarty rok w Anglii i jest mi świetnie w tej drużynie. Uważam, że atmosfera w szatni jest bardzo dobra w tym klubie. Piłkarze to dobrzy ludzie i uważam, że w takim dużym klubie, mieć tak dobrą atmosferę to coś niesamowitego.

Jak prezentuje się twoja forma w przygotowaniu przedsezonowym?

– Jest dobra. Co prawda zagraliśmy zaledwie trzy mecze, ale mieliśmy dobry start z drużyną. Jesteśmy otwarci na pomysły Sarriego. Musimy grać wysoko oraz wywierać pressing by szybko odzyskać piłkę oraz jeszcze szybciej atakować. Czasami udaje nam się grać piłką z większym posiadaniem oraz tworzyć dużo szans. Uważam to za dobry krok.  Z nowym trenerem pracujemy tylko miesiąc, ale jeżeli każdy zmieni swoją mentalność to mamy szansę przenieść na boisko wszystko czego uczy nas Sarri.

Jak pasujesz pod nowy styl gry?

– Jest prawdopodobnie taki sam. Jako skrzydłowy gram wyżej niż w zeszłym sezonie. Z nową taktyką będziemy mieć piłkę, większe posiadanie oraz będziemy kontrolować grę. W zeszłym sezonie w większości meczy tylko się broniliśmy. Każdemu wyjdzie na dobre nowy styl gry, bardziej do nas pasuje. Granie tak wysoko ma też swoje wady, kiedy grasz na dobrze zorganizowane zespoły to zostawiasz im za sobą sporo przestrzeni.

Jak bardzo lubisz brać udział w dużych wydarzeniach na Wembley?

– Wembley to bardzo dobry stadion. To dla nas finał i ważne jest byśmy zaczęli z pewnością siebie i wygrali ten mecz. To będzie bardzo trudne ponieważ Manchester City gra świetnie i ma niesamowitych piłkarzy, ale ważne jest by pokazać się z dobrej strony i wygrać puchar dla fanów, dla nas oraz dla zarządu Chelsea. Poza tym City to obecni mistrzowie kraju, co będzie dla nas dobrym sprawdzianem.

Co chciałbyś osiągnąć przez następne dwa lata grając w Chelsea?

– Chciałbym dużo grać, oraz pomagać drużynie w zdobywaniu goli. Jestem tutaj szczęśliwy, mam przyjaciół. Chce się nadal uczyć i walczyć o trofea dla drużyny.


Chelsea FC

O autorze: Czarek

Pedantyczny perfekcjonista oraz sympatyk ligi angielskiej. Leniwy pracoholik oraz zapalony gracz PS4. Wszystko po troszeczku.

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
najnowszy najstarszy oceniany
CFC Fan
CFC Fan

Lepiej, żeby ten kontrakt nie był tylko zapchaj dziura, bo nikogo lepszego niż on nie ściągniemy